Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie spełnić wiele osób. Z tego względu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, by włosy nie odrastały ponownie za szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się częstych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem należy powtarzać, ponieważ laser naświetla tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać z przerwą kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy i innych części ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje na równi minimalne natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.