Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku

Pianka PUR - drewno
Pianka PUR – dlaczego warto?
13 stycznia, 2018
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
16 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie

Zwiększenie aktywności na pływalni może znacząco poprawić Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, ale wciąż duży odsetek osób nie wie ile korzyści otrzyma, kiedy zaprowadzi swojego brzdąca na basen, np. na pływanie niemowląt albo samemu zdecyduje się skorzystać z ogromnej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Prawda jest taka, że możemy zyskać bardzo wiele, a nie wiążą się one z jakimiś wielkimi kosztami.

Pływanie niemowląt – wspomaganie naturalnego rozwoju dziecka

Wiele par głowi się, jak zapewnić swojemu brzdącowi harmonijny i skuteczny rozwój. Doskonałą receptą na to stanie się zapisanie takiego potomka na pływanie niemowląt. Dlaczego jest to rekomendowane? Głównie dlatego, iż opiera się ono na wzbogacaniu swobodnego rozkwitu niemowlaka. Założeniem pływania niemowląt jest podparcie reakcji płodowych, na których fachowy trener powinien się opierać. Celem każdego, kto oferuje tego typu zajęcia jest utworzenie dobrych miejsc z wodą dla małego dziecka. Dziecko mające na koncie od kwartału do 3 lat nie może przebywać w zbiorniku wodnym więcej niż pół godziny, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie ok. 32-33 Celsjusza. Treningi nie są skomplikowane, i zawsze polegają przede wszystkim na dobrej zabawie. Tata i mama muszą mieć pewność, że pływanie niemowląt nie stanie się dla ich oczka w głowie czymś stresującym. Jeśli pragniesz oddać swojego potomka na proponowane w tym artykule lekcje, nie oszczędzaj czasu i przejrzyj opinie w internecie. Upewnijmy się także, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. Musimy wiedzieć, komu oddamy pod opiekę nasze dziecko.

Pływanie niemowląt – zaledwie pierwszy krok

Kwestia zaznajomienia się z wodą na basenie zajmuje około 4 lat. Jak już nasza pociecha ciut podrośnie, wówczas przechodzimy do kolejnego etapu, gdzieś pomiędzy oswajaniem się z wodą, a rzeczywistą szkołą pływania. Dla pociech w wieku od 3 do 4 lat, najlepsze będzie szkolenie oparte o zajęcia dające dzieciakom sporo radości. Nadszedł moment na opanowanie zmian postawy, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co jest szczególnie znaczące, nauczenie się chwytów narzędzi pomocniczych.

Dla Waszych potomków od 4 lat w górę, rekomendujemy już odrobinę bardziej zaawansowaną kwestię. Przyszła pora na zajęcia twarzą w twarz z instruktorem w basenie i zaznajomienie się z kolejnymi etapami nauki pływania, jak np:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Wychodzimy z założenia, że w tym wieku brzdące powinny już przepłynąć o własnych siłach mniej więcej 10 m basenu. Dobrze by było, aby po zakończeniu kursu zweryfikować umiejętności w obecności instruktora.

Jak widzimy w tym artykule, polecane jest konsekwentne doskonalenie umiejętności. Brzdące, które ukończyły 6 lat i za moment trafią do szkoły, powinny przejść do etapu kursu dla zaawansowanych. Szkolenia na basenie sportowym mają służą przede wszystkim przyswojeniu wyznaczonych stylów pływackich, np. najczęściej widzianego kraula, stylu motylkowego i klasycznego.

Lekcji na basenie, takich jak nauka oraz doskonalenie pływania nie brakuje już także dla młodzieży i dorosłych. To dobrze o nas świadczy, że pragniemy nadrobić coś z czym nam do tej pory nie było po drodze. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz stan fizyczny naszego kręgosłupa i nie tylko.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Aktywność w wielu pływalniach – co może bardzo cieszyć – znajduje uznanie wśród wielu grup społecznych. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na które już dziś uczęszcza ogrom kobiet. Nic dziwnego – powiązanie dźwięków, ćwiczeń ruchowych i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest oprócz powyższego bezpieczny oraz niezwykle uniwersalny. Woda, w której się znajdziemy zmniejsza efekt grawitacyjny, a jeżeli postawimy na dobry podmiot zapewniający przykładowe ćwiczenia – wtenczas fachowe zaplecze sprzętowe, w jaki ośrodek jest wyposażony spowoduje, iż mogą w nich brać udział osoby kontuzjowane albo też nie czujące się najlepiej w pływaniu.

Frajda, jaką powodują zajęcia z muzyką w wodzie to ważna zaleta, lecz pływalnia to też bardzo dobre podłoże do rehabilitacji. Dzięki warsztatom można w pokaźny sposób poprzeć rewalidację lądową u dorosłych. Dzieciaki z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom rekomendujemy również pływanie korekcyjne, które może pomóc w wyeliminowaniu wad postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego potrzebne są pierwsze umiejętności pływackie. Dobrze by było zacząć od konsultacji z kimś obeznanym w tej dziedzinie. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, jakie mankamenty zdołamy przezwyciężyć z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – jeszcze poważniejszy egzamin

Osoby, które polubiły aktywności w wodzie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy jest koncepcja Halliwick, czyli metoda uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Jest on przeznaczony dla trenerów pływania, nauczycieli oraz innych chętnych, którzy w przyszłości zechcą współpracować z jednostkami cierpiącymi na zespół downa lub inny uraz. Zrobienie takiego kursu przyznaje takie prawo.

Nie czekaj – postaw na aktywność w wodzie

Jak już zdążyliśmy pokazać, ofert dotyczących spędzania czasu na pływalni jest mnóstwo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. W dzisiejszych czasach miasta i większe miejscowości zazwyczaj zapewniają dobrze wyposażone baseny, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Komentarze są wyłączone.