PIĘKNE STOPY – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
15 lutego, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy zastosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
23 marca, 2019

PIĘKNE STOPY – Haluksy

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są ciężkie w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cały ciężar naszego ciała. Nierzadko zapominamy o prawidłowiej pielęgnacji stóp. Efektem tych pominięć zazwyczaj są takie problemy jak m. in.: nagniotki, przesuszenia a nawet infekcje grzybicze. Jak zatem pielęgnować stopy? Niżej proponujemy kilka sprawdzonych sposobów.

KĄPIELE W SOLI KOSMETYCZNEJ

Kąpiele w wodzie z solą morską nie tylko ogranicza obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele polecane są w szczególności paniom, które muszą codziennie nosić buty na obcasach. Obcasy obciążają na stopy, dlatego należy dbać o ich dobrą pielęgnację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko odprężenie ale także wsparcie w pielęgnacji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne substancje o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju oleje. Działanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa również propolis.

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Ważnym elementem pielęgnowania skóry stóp jest częste złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego używać pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją specyficzną porowatą powierzchnię sprzyja rozkwitowi bakterii. Jeśli upieramy się na stosowanie pumeksu, nie zapominajmy o tym, by po jednorazowym użyciu wylądował w koszu na śmieci. Korzystniejszym rozwiązaniem jest używanie specjalnej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych peelingów, które są bogate w drobinki pumeksu, które w prosty sposób radzą sobie ze zrogowaciałym naskórkiem.

NAWILŻANIE STÓP

Stopy jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera mało gruczołów łojowych. Dlatego łatwo ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnowania o skórę stóp. Preparaty nawilżające powinno się stosować codziennie. Odbuduje to warstwę lipidową i zadziała zmiękczająco na skórę stóp. Dla silnie zrogowaciałej skóry warto zastosować maskach nawilżających: stosuje się je na noc, aby rano cieszyć się idealnie gładkie stopy.

PEDICURE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Należy zadbać także o paznokcie. Regularne skracanie paznokci to niezbędny zabieg. Prócz obcinania istotne jest też prawidłowe piłowanie. Nie należy obcinać paznokci za dużo, bo mogą niekomfortowo wrastać w ciało. Kluczem do zadbanych stóp jest też opiłowanie rogów paznokci.

CZĘSTE PROBLEMY ZE SKÓRĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Natężone przesuszanie skóry to bardzo często rezultat niedoboru witaminy A. Najskuteczniejszym sposobem na tę niedogodność są relaksujące kąpiele solne. Apteki oferują też duży wybór kremów gojących, które skutecznie poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są irytującym ale także częstym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Bywają źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Odciski najszybciej zlikwiduje podolog, jednak warto też spróbować się ich pozbyć przy pomocy metod domowych. W tym celu trzeba zaopatrzyć się w płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w ciepłej wodzie z solą. Taka kąpiel musi potrwać przynajmniej 15 minut. Kolejnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim środkiem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę tarką i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że ma więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas boryka się z nadpotliwością stóp. Z tego powodu najważniejsza właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne preparaty stworzone dla osób, które mają problemy z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc nabycie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić obuwie: w pracy zakładać lżejsze obuwie. Dużą pomocą mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najlepsze z nich to m. in. lawenda i rozmaryn.

HALUKSY- BOLESNY PROBLEM

Codziennie musisz nosić szpilki? Czy jesteś świadoma jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne dużego palca, które są powodem dyskomfort i skrzywienia całej stopy. Nadmiernie obciążony paluch często rotuje się do środka. Rozwojowi tego schorzenia sprzyjają nie tylko szpilki ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wówczas w nienaturalnym ułożeniu, przez co ulega dużym przeciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Istnieje dużo metod, jednak tylko niektóre są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- poprawiają one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak jedynie na noc, dlatego ich efektywność jest mała. Dystraktory „nie uczą” bowiem stopy do prawidłowej działania podczas dnia, dlatego deformacje stopy nieustannie postępują. Najskuteczniejszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz specjalne ćwiczenia fizjoterapeutyczne pomagają w osiągnięciu najbardziej widocznych rezultatów leczenia.

APARAT NA HALUKSY

Komentarze są wyłączone.