Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia stomatologiczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – kostka brukowa
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w ciągu jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Do niedawna na końcowy rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog dzięki specjalnemu programowi wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym wśród protez, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów stomatologicznych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co zabierze czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwa zyski. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego łączenie z kością. Kiedy już implant dentystyczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której stomatolog zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje znacznie lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest całkiem wygodny i nie pożera dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu można dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować natężenie lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się polepszyć również przy użyciu protetycznych koron oraz licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do położenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.