Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Pojazdy uprzywilejowane kursy Kursy dla kierowców
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
26 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
31 marca, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserem diodowym czy depilacja woskiem? Jak zaprezentowały się obie techniki w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest ogólnie znany, włosy musimy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa przeważnie dwa lub trzy dni. Niekiedy u wybranych Kobiet w sumie nie trzeba aż tak długo wyczekiwać, i włoski zaczynają szybko rosnąć zaraz po jednej dobie. Metoda jest bardzo wygodna, mimo tego że przeciwwskazaniem może być na przykład posiadanie zbyt kruchych naczynek włosowatych, których nie można zaogniać ocieplonym woskiem. Potrafią tworzyć się wtedy zaczerwienione, rozległe plamy i dalej jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nakłada gorący wosk na określone części ciała, a następnie „nakleja” uprzednio przygotowane plastry czy paski materiału. Energicznym ruchem dłoni zrywa je wraz z włoskami. Taka taktyka może być dla niektórych Pań niezwykle nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona tylko od zakresu bólu, który jest odmienny u każdego z nas. Naskórek po zabiegu za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko odrobinę, jednakże sugeruje się przez nie mniej niż kilka dni nie korzystać z bardzo ciepłych kąpieli oraz peelingów w obszarach, w jakich przeprowadzono depilację.
Należałoby na pewno opisać zabieg depilacji laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – musimy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Powinniśmy starannie zgolić nogi zwykłą jednorazową golarką. W zasadzie nie musimy zapuszczać włosów przez co najmniej parę dni, a taka zasada jest ogromnym ułatwieniem w czasie epilacji. Sam zabieg odbywa się w przeciągu 20 minut, ale zanim to nastąpi należy wypełnić ankietę informacyjną bądź omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która intensywnie podrażnia skórę. Nie można również leżeć w pełnym słońcu na 2 tygodnie przed i po zabiegu. Wyjątkowo ważne jest również to, ażeby absolutnie nie stosować peelingów tych obszarów ciała, jakie będą poddane depilacji przy użyciu wiązki lasera na jeden tydzień przed oraz po zabiegu. Mówiąc w skrócie nie wolno ponadto eksponować ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych zabiegów, więc jesień oraz zima są perfekcyjnym okresem. Klientkom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem białego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi oraz znamiona, ponieważ laser ocenia intensywniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest bardzo efektywny jeśli chodzi o włoski gęste i o intensywnym ubarwieniu – najłatwiej można je usunąć. W klinikach, w których praktykuje się różne terapie z zakresu medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie z wykorzystaniem lasera diodowego zawsze przeprowadzają zawodowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało wyposażone w dwie głowice: mniejszą do partii ciała, do jakich trudno dojść, przykładowo palce u rąk, strefy intymne i o większym zakresie pracy, którą można błyskawicznie wydepilować całe nogi. Laser na kilka chwili „wciąga” naszą skórę, unicestwia centralną część włosów i przemieszcza się na nowy rejon skóry. Mając na uwadze wieloraką grubość włosa, ilość melaniny lub miarę owłosienia, nie można dobrze obliczyć, jaki uzyskamy efekt po jednorazowej sesji. Zwykle likwidowanych jest mniej więcej 30% włosów.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek woskiem:

Te Klientki, które pierwszy raz stykają się z depilacją podgrzanym woskiem, bezwzględnie powinny to wiedzieć! Na potrzeby wizyty musimy koniecznie zapuścić włosy oraz to jest chyba najbardziej męczące. Ponadto te Klientki, które przenigdy nie były na owym zabiegu w salonie, powinny się spodziewać, iż depilacja za pomocą plastrów z woskiem w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to bolesna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak zależy od techniki realizowania zabiegu i wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog przeprowadzający depilację za pomocą wosku zrobi to szybko i beż żadnych kłopotów, w ogóle nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na starcie nanosi symetrycznie podgrzany wosk, zaś potem przykleja uprzednio przygotowane plastry i stałym ruchem wyrywa włoski. Generalnie w czasie zabiegu możemy poczuć wyłącznie oberwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest najczęściej najmocniejsze.
Nogi stają się w jednej chwili jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Pań, które oczekują szybkiego rezultatu. Cała strategia trwa mniej więcej 20 minut, natomiast gładkość jest zachowana przez niemal 2 tygodnie. Włosy, które później odrastają, są wyraźnie drobniejsze i jaśniejsze. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed sekwencją zabiegów musimy wypełnić dokładną ankietę, jaką następnie ocenia się z kosmetologiem. Ekspert odpowie na wszelkie pytania również podczas depilacji. Nie powinniśmy ani trochę martwić się o ból, może wyłącznie ociupinę szczypać „wciągana” przez silniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych partiach można mieć odczucie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. W czasie zabiegu musimy mieć na uwadze to, iż będzie odczuwalny delikatny zapach palonych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy i często wygodny. Kosmetolog instruuje Klientki, że zdjęta będzie tylko spora grupa cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włosa – następne muszą w takim przypadku urosnąć, by wolno było je usunąć laserem. Przez kilka dni włoski będą się kruszyć, między innymi gdy będziemy obcierać naszą skórę po prysznicu. Następne włosy będą delikatniejsze oraz będą też dużo wolniej „kiełkowały”. Można będzie zaobserwować obszary, w których będzie ich znacznie mniej. Skóra po sesji może być zaczerwieniona i w tym okresie można korzystać z pantenolu. Jeden zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, wyłącznie cały pakiet jest w stanie wykluczyć włoski dokładnie (i nigdy nie odrosną).
Upraszczając: w przypadku kiedy zamierzamy zdecydować się tylko na jeden zabieg, mamy szansę wybrać epilację podgrzanym woskiem (ale po pewnym czasie włoski będą wyrastały takie same). Lecz jeżeli ktoś chce zredukować włosy ostatecznie, warto zainwestować w serię wizyt epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, wejdź w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.