Implanty

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Zabiegi z aloesem
25 października, 2019

Implanty

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Korony cyrkonowe na implantach Toruń

Implantologia jest aktualnie innowacyjną dziedziną stomatologii. Opiera się na uzupełnianiu i odbudowie braków w uzębieniu. Implant to sztuczny korzeń zęba wykonany indywidualnie, w szczególności z tytanu, zastępujący usunięty lub utracony wcześniej naturalny korzeń. Implant stomatologiczny pozwala na wstawienie nowej korony zębowej na miejscu brakującego zęba. Implanty umieszcza się w kość wyrostka zębowego.

Korona takiego zęba przyczepiana jest na zawsze i dobierana kolorem i teksturą do pozostałych zębów, by zminimalizować widoczność ubytku. Implanty zębów mogą imitować pojedyncze zęby, a także całe łuki zębowe. Implanty podnoszą komfort pacjenta przy wysokim standardzie jakości. Chirurg stomatolog dopasowuje najlepsze z dostępnych uzupełnień specjalnie dla każdego pacjenta. Po zabiegu implanty widziane są jak naturalne zęby.

KIEDY STOSOWAĆ IMPLANTY ZĘBOWE?

Jakiekolwiek braki zębowe wskazuje się do natychmiastowego odbudowania. Wskutek utraty zęba zwiększa się ryzyko powstania problemów ze zdrowiem. Sąsiednie zęby mogą pochylać się z zębodołu ze względu na brak podparcia. Co więcej zwiększa się obciążenie, co doprowadza do ich ścierania. W miejscu braku zęba zanika kość, przez co w przyszłości może dojść do utraty zdrowych zębów. Zakłócony układ żucia negatywnie oddziałuje na stawy, czego skutkiem są nawracające bóle głowy oraz trudności ze snem i mową.

Zazwyczaj implanty stosuje się w wypadku braku pojedynczych zębów lub z uwagi na walory estetyczne. Brak zębów powoduje deformację twarzy. Ma ona charakterystyczny starczy wygląd: zapadnięta szczęka, cienkie usta, długi nos oraz liczne zmarszczki. Ponadto implanty stomatologiczne zastępują protezy, które są często niewygodne i przesuwają się podczas jedzenia.

PROCEDURA WSZCZEPIENIA IMPLANTU

Początkowym etapem jest wizyta u stomatologa, w trakcie której przeprowadza się pełną analizę pacjenta i możliwych przeciwwskazań do zabiegu.

Następnie odbywa się wszystkie niezbędne badania, tak aby wykluczyć choroby, które mogłyby stanowić przeszkodę. Zasadnicze są badania związane ze stanem kości.

Dopiero po przeprowadzeniu wszelkich badań i konsultacji chirurg stomatolog wszczepia implanty. Sam proces trwa kilkadziesiąt minut. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, proces nie boli. W trakcie standardowego zabiegu wywierca się w kości otwór, gdzie stomatolog aplikuje implant.

RODZAJE IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Typ implantów zawsze dobiera lekarz , a przed wyborem obowiązkowa jest konsultacja. Najbardziej znane z nich i najdłużej wykorzystywane są implanty tytanowe. Tytan zapewnia długofalowy czas użytkowania. Wadą tytanowych implantów stomatologicznych jest ich estetyka. Z reguły implant nie powinien być odkryty, zdarza się, że dochodzi do odsłonięcia obszaru szyjek zębowych , co prowadzi do uwidocznienia srebrnoszarego koloru implantu.

Alternatywą dla implantów tytanowych są implanty cyrkonowe, zwane także implantami ceramicznymi. Uważane są za najestetyczniejszą metodę, ponieważ przypominają naturalną tkankę zęba i są odporniejsze na ścieranie oraz wpływ elementów zewnętrznych – na przykład korozję, a także zmiany temperatury .

ZALETY IMPLANTÓW ZĘBOWYCH

Implanty są w głównej mierze wytrzymałym i pewnym wypełnieniem ubytków zębów. Wyglądają i sprawują się jak naturalne zęby, zapewniają pełen komfort, dzięki czemu usuwają niepewność tak, jak jest w wypadku luźnych protez. Nie wymagają piłowania , pobocznych zębów, tak jak w wypadku mostów protetycznych. Ponadto chronią przed zanikaniem kości, który następuje po utracie zębów. Odtwarzają prawidłowe funkcje żucia, co pozwala na spożywanie jedzenia bez ograniczeń.

PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Przed umieszczeniem implantu obowiązkowe jest zrealizowanie szeregu badań. Lekarz stomatolog ocenia jakość oraz ilość kości, a także stan pozostałych zębów. Zazwyczaj organizm dobrze przyswaja implanty, jednak istnieje wiele przeciwwskazań.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem są ciąża oraz nieustabilizowana cukrzyca. Możliwość wstawienia implantów odbierają też choroby psychiczne oraz schorzenia wyniszczające organizm: alkoholizm, AIDS, nowotwory, narkomania. Do tego choroby przyzębia i jamy ustnej, takie jak parodontoza, mogą utrudniać przyjęcie implantu zęba.

IMPLANTY ZĘBOWE – MOŻLIWE POWIKŁANIA

Implanty są ciałem obcym i dlatego możliwe jest ryzyko nieprzyjęcia. Właściwy zabieg zmniejsza to ryzyko. Najczęstszymi nieprzyjemnymi skutkami procesu leczenia są dyskomfort, zasinienie i opuchlizna tkanek. Może pojawić się również ból, na który zaleca się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. W przypadku powiększenia się węzłów chłonnych, gorączki czy bólu gardła należy niezwłocznie umówić się na wizytę do stomatologa na konsultację.

CENY IMPLANTÓW STOMATOLOGICZNYCH

Wszczepienie implantów zębowych to jeden z najbardziej kosztownych zabiegów w stomatologii.

Ceny są zróżnicowane i zależne od wielu zmiennych. Oscylują między 1 800 do nawet 4 000 zł za jedną śrubę. Do kosztów należy również wliczyć cenę diagnostyki, wszczepienia implantu, łącznika protetycznego, śruby gojącej oraz korony protetycznej. Ceny koron też są rozmaite i uzależnione od ich typu. Im trwalsze i bardziej estetyczne tym cena jest wyższa. Może to być koszt rzędu od 500 do 1 300 zł.

W przeliczeniu cena pełnego zabiegu sięga od 4,5 do 8 tysięcy złotych.

Komentarze są wyłączone.