Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
2 kwietnia, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
4 kwietnia, 2017

Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest bardziej ekonomiczne? Dobry depilator, gorący wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta chce posiadać nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez ani jednego włosa! Część z nas wcale nie zamierza trwonić czasu na finansowanie kremów do usuwania owłosienia, z którymi trzeba stać pod prysznicem kilkanaście minut. Maszynki do golenia, nieprzyjemny wosk, kosztowne urządzenia do usuwania owłosienia w zaciszu własnego domu – muszą zdecydowanie odejść. Powstał w ostatnim czasie ich następca – laser dermatologiczny, który może usunąć włosy z każdego zakamarka naszego ciała i to na całe życie. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj ów artykuł.
Golenie nóg jest niesamowicie nudne. Wie to na pewno każda z was. Rosnące włoski są mocniejsze, ciemniejsze i coraz ciężej się ich pozbyć. Jeśli planujemy iść na zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wówczas musimy obowiązkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać wszystkie czynności, gdyż można sprawić sobie krzywdę, tzn. zranić skórę. Mówiąc w skrócie nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji, ponieważ to podstawa idealnie gładkich nóg (lub pozostałych partii ciała). A może zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowoczesnych technologii i zdecydować się na laser? To efektywna strategia pozbywania się owłosienia, ale w zasadzie nie jest wcale taka prosta. Trzeba zapisać się na parę luksusowych sesji, aby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na stałe. Bardzo istotne jest przygotowanie ciała do takiego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz zmysłową, piękną skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, jaką ilość czasu tracisz na pozbywanie się włosów z nóg lub pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii maszynkę do golenia to tracisz codzienne aż 7 minut, co daje blisko 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator mechaniczny albo bawełniane paski z woskiem jedynie na pozór są wydajne, bo należy je wykorzystywać co najmniej przez 30 minut co kilka tygodni. A poza tym dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i następne kosmetyki, które mają koniecznie spowalniać odrastanie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest nieprzyjemna i tylko dzięki niej możemy mieć w najbliższym czasie trudności z wrastaniem włosków. Na dodatek wcale nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie środki, można zdecydowanie stwierdzić, iż depilacja laserowa jest najefektywniejsza i niedroga. W naszym kraju popularność tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest jeszcze zadowalająca. Dużo Kobiet dowiaduje się o owej propozycji w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, m in. ciepłym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, gdyż nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. Ponadto o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży kilkadziesiąt mylnych opinii.

Dlaczego? Ponieważ wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są używane zamiennie. Można to dostrzec chociażby po tekstach na wielu stronach internetowych, czy deklaracjach rozmaitych osób w komentarzach i na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz ogólnie rzecz ujmując nie polega wyłącznie na tym, iż w jednym z niniejszych terminów nie ma czarodziejskiej literki „d”. W typowej depilacji (np. za pomocą wosku bądź maszynką elektryczną) pojedynczy włos jest usunięty, lecz jedynie pozornie. Nienaruszona cebulka i brodawka odżywiająca meszek pozostają zdrowe. Więc depilację trzeba systematycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia włos, cebulkę i tę brodawkę – zaś efektem jest brak szansy odnowy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest zwyczajnie wiązką promieni. W trakcie kuracji emitowany jest impuls. Melanina, a mianowicie barwnik występujący we włosach, pochłania doprowadzane światło. W trakcie działania aparatury jest uwalniane ciepło, a włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest usuwany. Efektywność wiązki promieni polega na tym, czy natychmiast uszkodzi poszczególne cebulki z włosem czy wyłącznie je osłabi. Mnóstwo urządzeń, które wykorzystuje się w mieszkaniach czy salonach kosmetycznych wyłącznie utrudnia mechanizm rośnięcia włosa. Stąd też po krótkim czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Odbieranie bólu jest kwestią indywidualną, ale mówiąc w skrócie nie wolno bez wątpienia potwierdzić, iż epilacja laserowa nie boli. W czasie emitowania impulsu Pani mówią o tym, iż odczuwają leciutkie ukłucia lub mrowienie. Najlżejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, natomiast najmocniejsza w okolicach intymnych i pach. Jest to jednakże faktycznie niewielki, nic nie znaczący ból, ponieważ już na zawsze pozbywamy się owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg z pewnością nie da satysfakcjonujących efektów. Światło lasera usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W części przypadków efekty zagwarantują cztery wizyty depilacji laserowej. U około 20% Klientek niezbędne są zabiegi przypominające, ponieważ naturalnie w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie mogą zacząć rosnąć oraz należy zapisać się na zabieg.

Czy laser jest dobry do włosów rudych, bardzo jasnych i siwych?

Odcień włosów przez cały ten czas był niezmiernie istotny, natomiast lasery w gabinetach kosmetycznych w ogóle nie mogły poradzić sobie z włosami złotawymi, rdzawymi bądź popielatymi. Płowe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, bo lasery medyczne miały dylemat z rozgraniczaniem meszku od skóry. Obecnie korzysta się często z aparatury Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w oryginalne narzędzie do oceny włosów oraz skóry – SkinTel. Za jego sprawą stało się możliwe depilowanie nawet wyjątkowo jasnych włosów. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy o intensywnym zabarwieniu – hebanowe, jasnobrązowe – i świetliste, przykładowo ogniste oraz platynowe. Impuls świetlny jest dobrany do odcienia włosów i kolorytu skóry, ażeby nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Parametry są więc za każdym razem bardzo precyzyjnie wybierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort podczas depilacji.

Kto bynajmniej nie powinien wciąż korzystać z terapii epilacji przy użyciu lasera? Naturalnie Klientki, które mają jasnoszare włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a terapia po prostu się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi koniecznie być odżywiona, absolutnie nie może być na niej jakichkolwiek otarć ani zbyt suchych rejonów. Na parę dni przed sesją dobrze jest poświęcić czas na odpowiednią pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być nieskazitelna (bez koktajli odżywczych, kremu barwiącego itd.). Niesamowicie istotne jest jeszcze porządne ogolenie skóry, ponieważ wcale nie można epilować skóry podrażnionej. Staranne ogolenie daje pewność wygodnego oraz w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed terapią każda pacjentka koniecznie powinna porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi raczej o wyeliminowanie przeciwwskazań. W następnej kolejności wybierana jest głowica – o mniejszych gabarytach lub o większych rozmiarach w zależności od wybranej części ciała. Masywniejszą stosuje się na dużych obszarach, np. pośladkach. Mniejszą epiluje się twarz. Zarówno jedna jak i druga jest przymierzana do wybranego rejonu na tzw. „fałdkę”. Z zewnątrz prezentuje się to w ten sposób, że dziwna lampa z wiśniowym promieniowaniem jest przybliżana raz po raz do ciała. Po terapii kosmetolog pokrywa balsamem łagodzącym cały rejon, na którym zabieg był przeprowadzany.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po kuracji i przez co najmniej kilka kolejnych dni należy bezwzględnie masować miejsca po epilacji z użyciem lasera kosmetykami, które w swoim składzie zawierają panthenol lub pozostałe substancje wychładzające oraz kojące. Przez niemal tydzień nie można złuszczać naskórka, musimy unikać kosmetyków odwadniających, promieni słonecznych, basenu i sauny. W przypadku kiedy pojawią się strupki, wcale nie wolno ich naruszać (ponieważ powstaną wtedy blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest stworzony na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Możemy więc pozbyć się raz na zawsze włosów z łydek, bikini, pach. To doskonały zabieg dla Kobiet, które mają zbędne włosy w okolicy twarzy czy na plecach oraz przeszkadza im to bardzo, przykładowo nad jeziorem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Istnieje parę grup dolegliwości, które są ważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji laserowej. Są to między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, choroby nowotworowe, łuszczyca bądź aktywne infekcje skóry. Kosmetolog w ogóle nie zrealizuje wizyty, jeśli przyjmujemy specyfiki z retinoidami albo wypijamy niektóre zioła. Zabieg powinien być przeprowadzony pod okiem dermatologa, bowiem wówczas można z nim skonsultować wszystkie problemy ujawniające się bezpośrednio po nim.

Czy epilacji można poddać się w dowolnym dniu?

Generalnie rzecz ujmując, zabiegowi depilacji przy użyciu lasera możemy poddać się w dowolnym momencie. Musimy wprawdzie pamiętać, że po sesji absolutnie nie wolno w jakimkolwiek przypadku zażywać kąpieli słonecznych, uczęszczać na basen czy próbować kremów z alkoholem w składzie (mocno podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najzimniejszych miesiącach, gdyż finalny zabieg będzie miał miejsce gdzieś na wiosnę. Kompletna kuracja trwa dosyć długo, bo nowe wizyty muszą być przygotowywane w odpowiednich odstępach czasowych. Listopad i grudzień zatem to idealny termin, ażeby zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, by odkryć ciało i pochwalić się gładką skórą.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Komentarze są wyłączone.