Gabinet medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy a także w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019

Gabinet medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny oferuje całą paletę ciekawych zabiegów, które nie tylko troszczą się o skórę, ale także formują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, niepotrzebne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają wciąż ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co więcej, innowacyjne metody sprawiają, że zabiegi są co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część gabinetów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, martwego naskórka i łoju pozytywnie wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj używane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z uprzednio otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj angażują pracę specjalnych maszyn. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i wciąga je do wewnątrz. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno naprawczym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, pozytywny wpływ na kondycję skóry. Tego typu działania nadają skórze jędrność i elastyczność i opóźniają proces starzenia.

W tym zakresie można wykorzystać także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki głównie przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną lub specjalne diety. Współczesna technologia pomogła sporządzić metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, przez co znacznie łatwiej je odessać lub przenieść do wątroby, a stamtąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego typu zabiegi zwykle mają też dodatkowe dobre efekty, na przykład: stymulują produkcję kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, zmniejszyć blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje kilka nowoczesnych sposobów modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie opracowanych rolek rozmasowuje ciało i rozbija strukturę tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie tkanki tłuszczowej w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki energii ultradźwięków. Istnieją także sposoby wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi nie są inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tłuszczu, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń i wyregulowanej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, ciągle odnajdują co raz to lepsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają nowoczesne zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne części ciała i tak samo odmienne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długi czas. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, zabijając bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów drugoplanowo wpływa na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie są one inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, aby podnosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.