Endermologia LPG Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Technologie ocieplania domu
31 sierpnia, 2019

Endermologia LPG Toruń

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, przez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry już po kilku zabiegach. Zostało utworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces lipozy – uwolnienia tłuszczu , pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a także wspiera usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG ma też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Szczególnie dobre będą pokarmy z niską zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie i zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do wykonania zabiegu, jednak trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.