Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stnaley Thermos Esbit – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu – Toruń
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż niesłabnącym uznaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od lat stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne proponują specjalistyczne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Miejscami, jakie można depilować woskiem są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się na zabieg depilacji woskiem?

Na zabieg depilacji woskiem dobrze jest się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto wykonać porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą utrudniać przywieranie wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski osiągną długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskiem trzeba koniecznie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą być zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być udostępnione przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu na dzień przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest neutralizowanie podrażnień i zaczerwienienia. W tym celu warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste wyrywanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi trwały efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.