Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Czym zajmuje się notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Czy adwokat to zawód dla mnie?
Marzec 23, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – chyba każda kobieta wie na czym polega ten zabieg. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa obcej religii, jednak w ogóle to określenie nie wiąże się z wiarą i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele pań na całym świecie. Jest to profesjonalny termin opisujący po prostu nadmierne owłosienie. Mężczyźni również mogą być dotknięci tą dolegliwością, chociaż większość panów cieszy się dość licznym futerkiem. Dla pań przeciwnie to oczywisty koszmar.

U osób chorujących na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na nietypowych partiach ciała – w strefach intymnych, na łydkach i co gorsza na twarzy. Musicie stwierdzić, że włosy na ładniej, dziewczęcej buzi nie prezentują się estetycznie i pociągająco. A przecież każda z pań marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa kompletnie i bezboleśnie redukuje nadmierne owłosienie z jakiejkolwiek partii ciała. Jest to zabieg bezpieczny, w szczególności zalecany ludziom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera łagodzenie tej specyficznej choroby, oddziałując na wygodę pacjentów.

Jeśli nie wiesz czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym informatorem mówiącym o procesie epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm uzewnętrznia się przesadnym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U osób z tym schorzeniem, czarne włosy wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach intymnych, ale także na buzi, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm stwierdzany jest jako defekt kosmetyczny. Czasami jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak to się dzieje że u przyciągającej, 100% kobiety pojawia się niewielka bródka? Żeński organizm produkuje za równo estrogeny ( damskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony męskie. W niektórych organizmach zdarza się, że w wyniku destabilizacji gospodarki hormonalnej nadnercza i jajniki zaczynają wydzielać zbyt dużą liczbę hormonów płci męskiej. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w nietypowych miejscach. Pozostałymi przyczynami hirsutyzmy są na przykład zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u przedstawicielek płci pięknej mogą odpowiadać także sterydy (stosowane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku dostrzeżenia pierwotnych sygnałów hirsutyzmu sugeruje się wizytę u ginekologa. Po głębokim badaniu udokumentuje on diagnozę i zaaplikuje stosowne preparaty, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym jedynie do kobiet cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i mężczyźni, którzy zawsze marzyli o przyjemnej w dotyku skórze na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie likwiduje włoski z dowolnej części ciała. I tak, mają rację Ci którzy twierdzą, że jest to metoda bezbolesna. Stosowne ustawienie lasera do właściwości skóry zagwarantuje Tobie komfort podczas poszczególnej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak odporne są Twoje włosy. W każdym razie efekt końcowy jest taki – 100 procentowe usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (w taki sposób brzmi techniczna nazwa) laser emituje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest zdecydowane uszkodzenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Podyktowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy absorbowany jest tylko przez włoski, które widoczne są na skórze. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają żądanej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich osłabienia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają usunięte.

Jak mówi wiele kobiet, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Gęste włosy rosnące na twarzy znikają po paru wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem preferują tą korzystną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie jedynie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie powoduje znaczne kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich kobiet, nie czekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla własnej wygody? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz klasycznych zabiegów medycyny estetycznej, gabinet proponuje specjalistyczną depilację laserową z wykorzystaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Chcesz posiadać ładną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znów poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: depilacja brazylijska Toruń

Komentarze są wyłączone.