Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, kremy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja IPL – to przypuszczalnie najtańsze środki redukowania niepożądanego owłosienia. Czy są one skuteczne? Bez wątpienia sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, jednakże po tym czasie procedurę dobrze jest powtórzyć. I to naturalnie jest decydujący argument wymyślenia depilacji laserowej – zatem zabiegu usunięcia owłosienia raz na zawsze. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, ponieważ w ostatnim czasie dużo osób umawiało się na terapię z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Aktualnie najnowszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który błyskawicznie usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy stworzyli, a później wdrożyli oba urządzenia, za drugim razem zainstalowali bardziej jednolitą wiązkę światła. Takie wyjście zapewniło wzmocnienie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego wykonywania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym rezultatem używać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo wrażliwej lub śniadej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które mają niejednolity kolor skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub mają kruche naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał dużą ilość świetnych nagród. Co istotne, w ogóle nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Najczęściej trzeba od 3 do 5 wizyt, ażeby całkiem usunąć wszelkie włosy. Jeżeli wybierzemy kilka partii, przykładowo brzuch i pachy za jednym razem, wtedy kosmetyczka potrafi to zrealizować podczas jednorazowej wizyty. Tak naprawdę liczba zabiegów jest uzależniona od rodzaju owłosienia i poziomu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg usuwa włoski najbardziej widoczne, najintensywniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie najzwyczajniej w świecie rosną równocześnie, z tego względu laser usuwa prawie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy epilacja laserowa faktycznie daje dobre efekty?

Bez wątpienia są one o wiele lepsze niżeli w przypadku depilacji tradycyjnymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia są w stanie wystąpić tylko jednostkowe włoski (przykładowo w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Klientki, jakie zdecydowały się na ów zabieg i zamieszczają swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są zadowolone z rezultatów. Zwłaszcza, iż jest to doskonała technika na wrastające włosy. A dokładniej? Groźnym skutkiem pospiesznych depilacji lub najzwyczajniej w świecie skłonności są małe ranki na skórze, zaczerwienione grudki lub krostki. Mogą także wystąpić stany zapalne, a wtedy wizyta u lekarza jest nieraz niezbędna. Włoski nie mogą przeniknąć przez skórę i pozostają w niej. W meszku włosowym zaczyna koncentrować się ropa, a potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną alternatywą, ażeby poradzić sobie z owym problemem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka zbliża do skóry aparat SkinTel. Jego celem jest przygotowanie analizy włosów i dostosowanie mocy wiązki świetlnej. Lasery starszego rodzaju w ogóle nie mają takiej możliwości, z tego względu przed konsultacją trzeba zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Inteligentny skaner kontroluje parę paramentów równocześnie, m.in. koloryt i zwartość włosów. Nie musimy się denerwować, iż urządzenie będzie powodowało ból lub pojawia się poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor trzeba uznać zaoszczędzony czas, bowiem w ogóle nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało tak, jak robiliśmy to do tej pory. Nie trzeba również fundować sobie kolejnych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia używane w domach, trudzić się z ogrzewaniem wosku i bólem. Kobiety preferują epilację ze względów całkowicie ekonomicznych. Mają szansę śmiało wyruszyć na plażę w kostiumie, nie muszą wstydzić się rzadkich wystających włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Dużym atutem dla Pań depilujących bikini jest opcja znieczulenia tego bardzo delikatnego miejsca. Schładzający żel zmniejsza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów przekazywanych przez laser. Do kolejnych walorów trzeba doliczyć brak komplikacji po sesji (warto jednakże zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie nadzwyczaj kosztowne, stąd też warto obejrzeć miejscowe oferty i ustalić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W czasie trzeciej wizyty laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę usunąć blisko 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus mamy szansę niszczyć włoski choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było redukować zbyteczne owłosienie

Można wyodrębnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych współcześnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeśli zaciekawiła Cię depilacja na całe życie, kliknij w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja laserowa Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.