Depilacja laserem

ekrany led - telebimy diodowe
Telebimy LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Klinika stomatologiczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem za szybko i skuteczność, by metoda usuwała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym oraz aktualnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że likwidują nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba ponawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc zaczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Uzyskanie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie prądu stałego oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, ponieważ ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych metod. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno niewielkie natężenie prądu stałego i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.