Sprzątanie biur i zakładów pracy

Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Ocieplanie natryskowe domu pianą PUR
1 października, 2020

Sprzątanie biur i zakładów pracy

Zadbane biuro albo innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci patrzą, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić dobre pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. W zależności od powierzchni jedna osoba czyszcząca na etacie może być zbyt mało, z tego powodu wiele przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Przeważnie współpraca ze specjalistami od sprzątania, jest nie tylko wygodne, ale także zyskowne. Dlatego też nic zadziwiającego, że firmy sprzątające okazują się o wiele bardziej znane. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Usługa firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. Decydując się na nawiązanie współdziałania z firmą sprzątającą, należy jasno określić w umowie, które czynności będą wymagane, a także w jakich godzinach i dniach będą przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Trzeba także ustalić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w ciągu tygodnia, z kolei w miejscach, gdzie z reguły przyjmuje się wielu klientów, warto sprzątać codziennie.

Oprócz okresów sprzątania, należy skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli i zamiatanie, mycie podłóg lub usuwanie śmieci. W usługi wlicza się również czyszczenie przestrzeni kuchennych (również np. obsługa zmywarki), łazienek czy klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających gwarantuje także pranie wykładzin albo mebli tapicerowanych. Dostępne są też usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dopasowanie usług zależy więc od wymagań danej firmy, jej wielkości i pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać dobrą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej powinno się rozpocząć od rozeznania na temat proponowanych usług, żeby mieć pewność, że sprosta danym potrzebom. Oprócz tego należy zobaczyć referencje i umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających postanowienia między stronami. Do firm sprzątające, jakie namawiają do współdziałania na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich ciężko wynaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z pewną dozą ostrożności. Porządna firma sprzątająca posiada profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, żeby wykonanie usług zachodziło porządnie i na czas. Warto zwrócić uwagę również na zachowanie harmonogramu pracowników oraz na podpisy list kontrolnych, potwierdzających czas przeprowadzanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, dobrze także zainteresować się środkami czystości oraz urządzeniami używanymi do sprzątania. Jeśli klient nie planuje, że będzie osobiście udostępniał konieczny sprzęt i środki , warto sprawdzić, czego używa dana firma . Niektóre firmy polecają swoje usługi, zapewniając wykorzystanie wysokiej klasy środków sprzątających, jakich nie można dostać w zwykłym sklepie albo galerii.

Z jakiego powodu warto podjąć współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może być zyskowne z 2 głównych przyczyn. Przede wszystkim to rozwiązanie okazuje się z reguły tańsze, w przeciwieństwie do zatrudnienia osób sprzątających na etat. Co więcej, w przypadku, gdy nie mamy osoby sprzątającej, zatrudniając fachową firmę, zdejmujemy taki przymus z pozostałych pracowników, co sprawia, że mogą skupić się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie generują prawdziwe zyski. Poza tym fachowe firmy sprzątają znacznie lepiej i dokładniej, a do tego bardzo dyskretnie, kiedy dopasujemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie zakłócał pracy pozostałych. Tą metodą wnętrze miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, czysta i nie zniechęca klientów. Co więcej firma sprzątająca zwykle dba o potrzeby placówki. Gdy kończą się ważne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), przeważnie taka informacja jest przekazywana do odpowiedzialnych osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje także na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także wygoda i oszczędność czasu, jakiego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu prościej skupić się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.