Lifting – przegląd zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Prawo gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, potrzebne do pracy a także w podróży.
25 września, 2019

Lifting – przegląd zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat poziom kolagenu i elastyny w skórze mocno zmniejsza się, co sprawia, że staje się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość , mogą korzystać z zabiegów, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody są mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Z reguły posługują się innymi metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na mocy ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Docierają zdecydowanie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które motywują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technika HIFU może być również stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na pracy fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting podnosi napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się oraz jest doskonałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii znajduje się zabieg opierający się na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego albo innych płynów czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz modelują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również użycie własnego tłuszczu pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Substancję wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co przynosi pożądane oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się nawet 18 miesięcy. Co ciekawe może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest utrzymywanie skóry, która z czasem staje się znacznie bardziej wiotka. Głównie dotyczy to miejsc jak na przykład: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z niektórych części ciała może być zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i z reguły mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg jest skuteczny na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Obecnie technologia laserowa jest bezustannie dopracowywana, jest bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie słabiej ingeruje w komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Pozytywnie wpływa też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Trudniący się tym chirurg kliniki estetycznej wykonuje precyzyjne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, by osiągnąć przewidywany rezultat. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak dużą część twarzy lub szyi ma naprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Z reguły opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać około pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

 

Komentarze są wyłączone.