Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Systemy automatycznego podlewania ogrodów
25 sierpnia, 2020

Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa codziennej pielęgnacji, ale również kontakt z kompetentnym fryzjerem. Profesjonalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Dlatego trafny wybór salonu fryzjerskiego jest taki istotny. Troska o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest również wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry specjalista nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale również jest gotów im doradzić. Stwierdza, które fryzury są możliwe do zrealizowania na włosach w konkretnym rodzaju, a które nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są również certyfikaty, jakie zazwyczaj można przejrzeć na witrynach internetowych lub bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer ciągle się kształci – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami z reguły powinien posiadać także umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze odpowiada każdemu z klientów. Czasami fryzjerzy słyną z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni tworzą wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele lub inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera ze zdolnościami, ale tego, którego umiejętności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, żeby spędzić go w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zabawiają klientów pogawędkami, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego rodzaju rozmów należy unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów lub na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej dobrze również sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Często fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Ze względu na to oddają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się też tak, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny myje, kto inny strzyże, kto inny układa włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest ograniczony, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego potrzebują.

Ważna jest również komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić rabat, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu jego wygląd jest szczególnie istotny. W tym zakresie kluczową rolę ma higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do obsługi wszystkich klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są porządnie oraz regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia lepiej, żeby narzędzia były wyczyszczone i nie roznosiły bakterii.

Ważne jest również to, w jakim stopniu fryzjer dba o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w czasie mycia woda czy szampon to oznaka, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer zaraz po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Warto również zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do wejścia i poznania usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się charakterystycznym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ciemne, smutne salony zwykle nie wzbudzają zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest godny uwagi, a pracujący tam fryzjerzy są specjalistami, dowodzi również jakość sprzętu i produktów, jakie są tam stosowane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Tępy sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt będzie kiepski.

Dobrze jest również dowiedzieć się, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.