Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go wybrać

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go znaleźć ?

Decydując się na podróż trzeba zadbać o solidne przygotowanie. Zwłaszcza kiedy wybieramy się w góry albo planujemy długie zwiedzanie, należy nie zapomnieć nie tylko o zaopatrzeniu wody czy prowiantu, ale też zimnego lub ciepłego napoju. Wiele osób uwielbia wycieczki z termosami turystycznymi, które przez długi czas zachowują ciepło lub chłód herbaty, kawy albo innego napoju. Jakie turystyczne termosy są uważane za najlepsze oraz z jakiego powodu? Z reguły najbardziej interesującym nas wyznacznikiem jest długość zachowywania ciepła lub zimna, choć równie istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród szczególnie popularnych termosów turystycznych wyróżniamy termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, dlatego warto je poznać.

Jaki turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos nalepiej popatrzeć na kilka ważnych elementów, jakie świadczą o tym, czy turystyczny termos nada się w konkretnych warunkach, czy też nie. Istotna jest tutaj wygoda, forma oraz tworzywa, z których termos jest wykonany. Im mocniej zależy nam na trwałości, tym lepiej kupić termos stworzonego z dobrej jakości materiałów, jakie nie mają niebezpiecznych substancji oraz dodatnio wpływają na dobre funkcjonowanie termosu turystycznego.

Warto również pomyśleć o tym, żeby termos był wyposażony w zewnętrzną powłokę, dzięki której mamy gwarancję, że termos nie ucieknie się nam z rąk też w rękawiczkach. W zależności od tego, jak dalekie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dobrać obszerność swojego termosu. Z reguły termosy turystyczne dostępne są w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im mniejsza wycieczka tym mniejszy termos wystarczy. Na długie wycieczki warto kupić pojemny termos.

Kluczowym parametrem, jakim powinniśmy się kierować, chcąc dowiedzieć się, który turystyczny termos wybrać jest rzecz jasna czas zachowania temperatury. W tym zakresie istotny jest nie tylko sam czas zachowania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku najlepszych termosów może to być nawet cała doba, ale również zakres temperatur. Nie ma termosu, który zachowa przez wiele godzin dokładnie tą samą temperaturę. Warto pamiętać, że im lepiej wypełniony termos, tym dłużej będzie on się sprawdzał. Aby turystyczny termos okazał się użyteczny, musi posiadać właściwy korek. To od niego zależy trwałość termosu. Z reguły zamknięcia są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Najbardziej polecane termosy turystyczne

W sklepach możemy kupić bardzo wiele termosów turystycznych, choć szczególnie popularne oraz kupowane pochodzą od trzech firm, od lat projektujących zarówno termosy na żywność oraz termosy do napojów, a do tego kubki termiczne (te mniej sprawdzają podczas wielogodzinnych wycieczek oraz cechują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Najbardziej znane termosy turystyczne należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione przez wielbicieli wycieczek i podróży. Czym cechują się ich turystyczne termosy?

Turystyczne termosy firma Stanley

Termosy firmy Stanley mają wieloletnią tradycję produkcji. Tworzone od niemal 100 lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle wytrzymałe oraz od lat sprawdzały się w dalekich wyprawach. Według firmy są tak niezawodne, że dadzą radę przetrwać długie lata w ciężkich warunkach, polegając na swoich właściwościach izolacji termicznej. Jak już wiemy, zdolność zatrzymania zimna lub ciepła zależy od napełnienia i wielkości termosu turystycznego oraz elementów struktury. Wszystkie modele różnią się, więc od siebie możliwościami.

W zależności od modeli termosy turystyczne firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • termoizolację cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych termosach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Jak widać izolacja termiczna w przypadku termosów turystycznych Stanley jest naprawdę bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, że w każdym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z biegiem przemijających godzin stanie się nieco niższa/wyższa.

Turystyczne termosy firma Thermos

Inną równie znaną oraz mocno polecaną firmą projektującą termosy turystyczne oraz kubki termiczne jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród projektujących termosy od lat, z najwyższej jakości surowców i materiałów. Ponadto Thermos tworzy termosy we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty marki Thermos zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Turystyczne termosy firma Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy na rynku, w produkcji swoich obiadowych termosów oraz termosów na napoje. Ich szeroka gama kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre właściwości zachowywania zimna lub ciepła, jakość i dobra cena, przekonują, żeby przynajmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit zachowują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zatrzymanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że kubków termicznych oraz termosów nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci termosów mówią, że w zmywarce da się czyścić tylko korek, choć nie tyczy się to każdego modelu. Zwykle termosów nie wkładamy do zmywarki, ponieważ mocne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury podczas czyszczenia, może destruktywnie wpłynąć na ich właściwość do utrzymywania temperatury.

Termos Stanley

Komentarze są wyłączone.