Termosy Stnaley Thermos Esbit – jaki najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Ocieplanie natryskowe poddasza pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Turystyczny termos – który najlepszy oraz jak go znaleźć ?

Wybierając się na wycieczkę należy zatroszczyć się o porządne przyszykowanie. Szczególnie kiedy jedziemy w góry albo planujemy długie zwiedzanie, należy pomyśleć nie tylko o zabraniu wody czy prowiantu, ale także spakowaniu ciepłego lub zimnego napoju. Wielu z nas uwielbia wycieczki z turystycznymi termosami, które przez wiele godzin zachowują temperaturę kawy, herbaty albo innego napoju. Jakie termosy turystyczne są oceniane jako najlepsze oraz dlaczego? Z reguły najbardziej interesującym nas parametrem jest czas zachowywania temperatury, choć równie istotna jest wytrzymałość oraz szczelność. Wśród bardzo zananych turystycznych termosów wyróżniamy termosy producentów Thermos, Stanley i Esbit, dlatego warto się im przyjrzeć.

Jaki termos turystyczny wybrać?

Wybierając termos turystyczny powinniśmy spojrzeć na kilka kluczowych elementów, które świadczą o tym, czy turystyczny termos spełni swoją funkcję w konkretnych warunkach, czy też nie. Ważna jest tutaj praktyczność, budowa oraz materiały, z jakich termos turystyczny jest zrobiony. Im bardziej zależy nam na dobrym wykonaniu, tym powinniśmy nabyć termosu wykonanego z wysokiej jakości tworzyw, które nie mają niebezpiecznych substancji oraz korzystnie wpływają na właściwe działanie turystycznego termosu.

Dobrze także zastanowić nad tym, żeby termos miał powłokę zewnętrzną, za pomocą której mamy przekonanie, że turystyczny termos nie ucieknie się nam z rąk też w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak dalekie przewidujemy wędrówki, powinniśmy dobrać pojemność danego termosu. Z reguły turystyczne termosy sprzedawane są w pojemności: 0.5l, 0.75l oraz 1l. Im krótsza wyprawa tym mniej pojemny termos się nada. Na wielogodzinne wycieczki warto kupić pojemny termos.

Najistotniejszym parametrem, jakim powinniśmy się kierować, chcąc ocenić, jaki termos turystyczny wybrać jest długość utrzymywania chłodu lub ciepła. W tym zakresie znaczący jest nie tylko sam czas zatrzymania ciepła bądź zimna, dlatego że w przypadku najlepszych termosów może to być nawet pełna doba, ale także zakres temperatur. Nie istnieje termos, który zachowa przez długi czas dokładnie tą samą temperaturę. Warto też dodać, że im lepiej zapełniony termos, tym lepiej będzie on pełnił swoje zadanie. Aby jednak turystyczny termos był najlepszy, musi mieć odpowiedni korek. To od niego zależy trwałość termosu. Z reguły zamknięcia są zakręcane albo mają automatyczny przycisk. Jeśli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie utrzyma temperatury.

Szczególnie znane turystyczne termosy

W sklepach mają bardzo dużo turystycznych termosów, jednak bardzo znane oraz kupowane pochodzą od trzech firm, od lat tworzących tak samo termosy do napojów, jak i termosy na żywność, a do tego termiczne kubki (one słabiej spisują się w trakcie długotrwałych wycieczek oraz charakteryzują się mniejszą pojemnością) dobrej jakości. Bardzo znane turystyczne termosy pochodzą z firm: Thermos, Stanley i Esbit. Są one szczególnie cenione przez wielu wielbicieli wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich termosy turystyczne?

Termosy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają wieloletnią tradycję produkcji. Produkowane od prawie 100 lat termosy ze stalowym wkładem są niezwykle wytrzymałe oraz od lat uczestniczą w dalekich wyprawach. Zdaniem firmy są tak doskonałe, że dadzą radę służyć przez wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich zdolnościach izolacji termicznej. Jak już wiadomo, zdolność zatrzymania ciepła lub zimna zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów budowy. Wszystkie modele mają inne możliwości.

W zależności od modeli turystyczne termosy firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy małych termosach do 20-24h przy większych, a nawet do 40h przy największych (1,3l);
  • termiczną izolację zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest naprawdę bardzo dobra. Trzeba jednak wiedzieć, że żadnym termosie temperatura nie jest stała i z upływem kolejnych godzin stanie się co raz wyższa/niższa.

Termosy Thermos

Inną równie znaną oraz mocno polecaną firmą projektującą turystyczne termosy oraz termiczne kubki jest firma Thermos. Ta firma jest jedną z największych wśród produkujących termosy od lat, z najwyższej jakości materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez pomocy innych firm.

Produkty marki Thermos utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy Esbit

Esbit, czyli niemiecka firma od lat odnosi sukcesy na rynku, w projektowaniu swoich termosów obiadowych oraz termosów na napoje. Ich obszerna oferta kubków i termosów zachęca użytkowników, a doskonałe właściwości zachowywania ciepła lub zimna, jakość i dobra cena, przekonują, żeby co najmniej przetestować ich produkty.

Termosy Esbit utrzymują:

  • termiczną izolację cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • termiczną izolację zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że według danych producenta, zachowanie ciepła dla płynu ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6 godzinach, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach około 40 °C.

Czy termos można myć w zmywarce?

Przyjmijmy do wiadomości, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci termosów wskazują, że w zmywarce da się czyścić jedynie korek, choć nie tyczy się to wszystkich modeli. Zazwyczaj termosów nie wkładamy do zmywarki, bo silne detergenty oraz wpływ wysokiej temperatury w trakcie czyszczenia, może niszcząco wpłynąć na ich umiejętność do utrzymywania temperatury.

Termos Thermos

Komentarze są wyłączone.