Termosy obiadowe, potrzebne do pracy a także w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – przegląd zabiegów
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi
25 września, 2019

Termosy obiadowe, potrzebne do pracy a także w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to stosunkowo długi okres od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu opatentowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy mają świadomość czym jest termos, jednak znikoma część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, skomponowane z podwójnych ścianek, między którymi znajduje się przestrzeń pustki cieplnej. Ściany są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest osłoną odpierającą światło. Całość sprawia, że termos utrzymuje nasz posiłek lub nasz w idealnej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, możemy przebierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są produkowane termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych właśnie kształtem, tj. są one primo, dużo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o działanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc długie godziny w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Ważną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które jednak słabo trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które bardzo dobrze dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak solidne. Kolejna kwestia jaką powinno się obadać przed nabyciem jest korek, przez który może uciec ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem lub łączony. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, poniewać przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe najczęściej nie są bardzo pojemne; wytwarzane w ten sposób, aby pomieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż powinno się pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz profesjonalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wypadnie się nam z rąk; oprócz tego, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i chętnie nabywane. Chcąc poprawić jakość swojego odżywiania w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym użytkowaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.