Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
31 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
2 kwietnia, 2017

Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Jak powstały papierowe dekoracje?

Czym są wycinanki z papieru? Przecież zna je oczywiście każdy z nas! Częstokroć rozcinanie wielorakich układów z kolorowego papieru, gazet lub cienkiego kartonu opisuje się jako „zręczność niszczenia papieru”. W skrócie wycinanka pojawia się z odcięcia pokaźniejszej ilości kolorowego papieru w taki sposób, by reszta utrzymała się w jednym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce bardzo lubią zostawać przy stoliku oraz stwarzać różnorakie kształty, a w dalszej kolejności doklejać je na ściany lub zawieszać w pokoju. Czy na ślubie i weselu kolorowe wycinanki papierowe mogą być wdzięcznym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić funkcję niebanalnej, atrakcyjnej dla oka ozdoby? Bez wątpienia mogą, tylko powinny być skonstruowane niezmiernie starannie. Warto jest używać jedynie niezmiernie ostrych narzędzi, m in. nożyc bądź skalpeli. W odległych czasach posiłkowano się nożycami do ścinania owiec, ponieważ były niezmiernie ostre.

Historia papierowych wycinanek, z których obecnie tworzy się przecudowne dekoracje ślubne, były nadzwyczaj popularne w Chinach (gdyż to naturalnie tam odkryto papier). Z fantastycznych, jaskrawych wycinanek konstruowano ozdóbki do włosów głównie dla niewiast z dynastii Tang. Z kolei na chińskich wioskach, jak tylko kończyły się urodzaje, kobiety siedziały solidarnie do stołu oraz wytwarzały wówczas fantazyjne wycinanki papierowe. Każda panienka musiała koniecznie nauczyć się kilku technik przycinania szablonów, gdyż przed zamążpójściem były badane jej umiejętności. Meksyk był kolejnym państwem, w jakim wycinanki z papieru cieszyły się niesamowitą sławą. Wycinano przeróżne desenie z bibuły i następnie zawieszano je na sznurkach przy drodze. Najczęściej wykonywano to z okazji ożenku, chrzcin albo innych świąt liturgicznych. Przystrojone miasteczko musiało wówczas prezentować się bajecznie!

W Polsce wycinanki możemy zaobserwować w sztuce narodowej, użytkowej oraz modzie. Coraz częściej Państwo Młodzi stawiają się na manualnie projektowane zaproszenia dla gości, elementy zdobnicze w Kościele, znakowanie ślubnych stołów i pozostałe dekoracje weselne. Wycinanki na kilkudziesięciu ślubach absolutnie nie są jedynie nic nie znaczącym tłem, ale często stanowią nadrzędny motyw. Na przykład podczas Wielkanocy przewodzą barwne wycinanki z wzorami roślinnymi. i zwierzęcymi.

Jak zadbać o wyjątkowy design, czyli papierowe dekoracje ślubne

Istnieje mnóstwo metod wykonywania wycinanek z pięknego papieru, choć do najbardziej typowych należą te konstruowane ręcznie oraz przy użyciu lasera. Pierwsze są strasznie drogie, ponieważ każda osobna wycinanka jest przygotowywana na jednostkowe zamówienie. Sporo czasu trwa zrobienie projektu, zaś potem utworzenie kilku takich samych egzemplarzy. Wycinanki laserowe są o wiele tańsze, jednakże ogólnie rzecz ujmując nie posiadają – jak to się zazwyczaj mówi – „duszy”. Na ślub na pewno dobrze jest dopasować cenniejszą wariację, jeśli zależy nam na dopracowaniu każdego drobiazgu.

Efektownym konceptem są karteczki z życzeniami. Nie tylko na ślub, ale także na inne okoliczności, np. narodziny dziecka, Dzień Babci, Wielkanoc lub pożegnanie. Na owej kartce możemy umieścić osobiście stworzony wiersz i podpisy członków rodziny. Te panny młode, które są faktycznie odważne, powinny skonstruować biżuterię papierową, m in. „wpinkę” do włosów. Szczególnie, iż zwyczajnie każda panna młoda ma założone kosztowne błyskotki. Nie chodzi tutaj o przesadne oszczędzanie, lecz o zachwycenie wszystkich zaproszonych osób w niepowtarzalny sposób. Zrobienie opisanych dekoracji ślubnych możemy zlecić osobie, która doskonale sobie z tym poradzi.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest niezwykłym doświadczeniem, zatem ozdoby weselne muszą być bezbłędnie dobrane do gustu, w jakim będzie się ono odbywało. Od jakiegoś czasu kilkadziesiąt osób planuje wesele w stylu „produkcyjnym” albo kilku stylach jednocześnie Pierwszy wymieniony styl opiera się na korzystaniu z „elementów seryjnych”, zaś często sama uroczystość ma miejsce w wynajętym magazynie lub zniszczonej fabryce. Za to drugi jest kierunkiem „niezależnym”, w którym dominują motywy roślinne oraz powierzchowny nieład. Stylowe uroczystości, na jakich goście ubrani są w zgrabne garnitury oraz sukienki, niespiesznie tracą swój dawny blask. Współcześnie wygrywają prawdziwe amarylisy we włosach, banery weselne powieszone w kilku miejscach na sali, ciasta ślubne zaprojektowane w stylu barokowym oraz ubrania dla gości rodem z maskarad. Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od naszej fantazji oraz… wytrawnego organizatora wesel. Dekoracje weselne powinny oczarowywać, ale nie taki, jaki całkowicie „zakryje” parę młodą. Przed tak oczekiwanym dniem należy szczegółowo przeanalizować, czy wszystkie szczegóły są dopracowane. Stworzenia elementów zdobniczych nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeśli jesteś zainteresowana konstruowaniem oryginalnych dekoracji lub planujesz wynająć scenografa na własny ślub, kliknij w odnośnik tutaj – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a na pewno odnajdziesz wszelakie wartościowe informacje.

Komentarze są wyłączone.