Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Kupujesz dom? Kupno domu wymaga przygotowania
Kupujemy dom. O tym należy pamiętać
15 grudnia, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
10 stycznia, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Dzisiaj ziemianie nierzadko próbują urozmaicić sobie wolny czas. Nie wystarcza nam już normalne wyjście na piwo, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na fajną integrację grupy pracowniczej albo wyjście z grupą przyjaciół paintball. Wybrani fani tej lubiącej adrenalinę rywalizacji wybrali laser tag – często zwany paintballem laserowym. Dlaczego tak się dzieje?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły na temat wzrostu popularności paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie są podstawowe różnice pomiędzy obiema metodami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Przede wszystkim – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie wymaga fizycznej amunicji, która towarzyszy nam w powszechnej formie paintballa, dzięki czemu ból nie jest już problemem. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – celowanie wiązką światła ma swoje spore argumenty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego ogarnia tak biorących udział w rozgrywce jak i otoczenie. Nie należy stosować zaawansowanych materiałów zabezpieczających teren, a samej rozgrywce może towarzyszyć publiczność, usytuowana tuż obok serca rozgrywki.

Ktoś słusznie spyta – co ze światłem, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy oraz zasiadający na widowni zyskują swobodę.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich trzeba wyróżnić temat ubioru do gry w laser tag. Gdy chodzi o tradycyjny paintball, mocne wrażenia i najlepsza zabawa idą w parze z zaawansowanymi zabezpieczeniami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Przede wszystkim to grube ubranie jest problematyczne, kiedy mierniki pokazują konkretny upał w lipcu lub miesiąc później. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, i dlatego otrzymujemy w pakiecie wygodę oraz beztroskę rywalizacji.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – zwiększa się gromada zainteresowanych zawodników. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, nie ma przeszkód przed zagraniem w laser tag – chociaż często firma może poprosić o niezbędne specjalne oznajmienie podpisane przez rodziców lub opiekunów. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne wielu z Was choć raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Obecnie paintball laserowy sprawia, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – w paintballu laserowym nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Uznana firma oferująca możliwość pogrania w laser tag przypuszczalnie będzie się starała odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z Polski albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Jest oczywistym, że prócz samej broni, musimy mieć zamontowane czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale albo eliminacji. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w interesujące składniki, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia batalii i poczucia się jak biegły gracz wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag teraz są dostępne w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Przywołaliśmy już niemało zalet laser tagu. Te argumenty, w połączeniu z relatywnie niewielkimi cenami powodują, że ten typ rozrywki jest wspaniałym pomysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w towarzystwie dobranej paczki, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu wspaniały wieczór kawalerski. W tych czasach zwykła balanga w lokalu nie musi być wszystkim, a tak męska rozgrywka połączy świetną zabawę z właściwą dawką mocnych wrażeń, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Laser tag wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Następnym walorem staje się to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz przygotować niestandardową godzinę WF-u czy zapewnić młodszemu pokoleniu obóz.

Przestrzegamy – gros oferujących paintball ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę zwiększoną popularność paintballa laserowego, opłaca się zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, trzeba przybycie odrobinę wcześniej i zapoznanie się ze zwyczajami, dominującymi na terenie obiektu oferującego rozgrywkę. Gdy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i rozpocznie się wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.