Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Adwokat Toruń kancelaria adwokacka alimenty na dziecko
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
7 kwietnia, 2017
dochodzenie odszkodowań toruń zadośćuczynienie odszkodowania kancelaria
Odszkodowania i ubezpieczenia zdrowotne
10 kwietnia, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że doskonałe imprezy to takie, które nie są zaplanowane „od A do Z” – czyli mnóstwo rzeczy zwyczajnie odbywa się naturalnie. Często jest tak, iż im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni oraz nie chcemy wychodzić do kogoś, wówczas impreza jest jeszcze bardziej ciekawa. Zaś jeżeli przygotowujemy się jeden tydzień wcześniej (dziewczyny kupują zwykle „odlotowe” ubrania z takiej okazji oraz dopasowują make up), wtedy prywatka okazuje się śmiertelnie nudna oraz zamierzamy błyskawicznie z niej zrezygnować. Osoba, która jest organizatorem w sumie nie jest w stanie całkiem przewidzieć wszystkich sytuacji, może wyłącznie zaoferować jakieś ramy, np. iż o godzinie 12.00 w Sylwestra goście będą pić szampana przed domem oraz spoglądać na fajerwerki. Jego podstawowym zadaniem jest zawsze to, aby niczego uczestnikom w ogóle nie zabrakło. Idealnym konceptem jest zrobienie właściwej oprawy muzycznej, przykładowo na imprezie będzie brzmiał świetny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Przygotowanie imprezy w ogóle nie polega zaledwie na zachęceniu przyjaciół sms-em i umieszczeniu napojów wysokoprocentowych na stoliku. Właśnie – w przypadku kiedy mamy na uwadze zaproszenia. Przekazywanie prowizorycznych sms-ów w formie: „w sobotę dyskoteka, jesteś zaproszony”, „w piątek widzimy się u mnie, impreza do świtu” bądź „wstąp, impreza u mnie”, jest troszkę oklepane. Interesującym pomysłem jest wówczas opracowanie zaproszeń i osobiste ich wypełnienie, bądź nadanie informacji, ale o troszeczkę nietypowym wyglądzie, m in:

„W związku z częstymi prośbami poddanych, zwierzchnik wszystkich dóbr król Andrzej I, jako że jest panem hojnym, przyjmuje na mityczną wieczerzę pod „Kogucią Nogą”, gdy tylko w niedzielę Słońce skryje się za horyzontem. Koniecznie należy mieć osobne odzienie i konkretną miarę dobrego nastroju. Na uczcie komponowaniem muzyki zajmie się wspaniały DJ, a wieczerza zakończy się wtedy, gdy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen albo nawrócą do swoich dworów.”

Brzmi ciekawiej, prawda? Zapewne więcej znajomych trafi na zabawę po przyjęciu tej wiadomości. Musimy mieć na uwadze, by krótko mówiąc nie była zbyt kwiecista – musi koniecznie mieścić optymalną dozę powagi i humoru. Jakich błędów unikać? Powyższy sms bądź zaproszenie w formie kartki krótko mówiąc nie może nikogo dotknąć. Podarujmy sobie nazywanie znajomego niezbyt przyjazną ksywką (choćby jeżeli na wybraną osobę w ten sposób mówią inni), pisanie czyichś cech temperamentu (głównie negatywnych) i innych analogicznych rzeczy.

Jeżeli publikujemy karteczki dla przyszłych gości, wtedy mówiąc w skrócie nie muszą one posiadać postaci ładnej kartki zapełnionej tekstem. W zasadzie nie muszą to być dodatkowo kartki kupione w supermarkecie z artykułami papierniczymi czy w internecie. Rewelacyjnym zamysłem jest indywidualne opracowanie graficzne zaproszeń, m in. w formie listu żelaznego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy naturalnie od gatunku prywatki, przykładowo czy goście będą się przebierać.

Jak ułożyć jadłospis, żeby wszystkim gościom pasował?

I tutaj wyłania się zasadniczy, oraz jednocześnie prawdopodobnie najbardziej istotny kłopot: czy którykolwiek z przyszłych uczestników posiada alergię bądź nietolerancję na jakieś potrawy? Jakie są gusta kucharskie zaproszonych osób? Czy chcą tańczyć na tarasie na leżakach czy jeść eleganckie posiłki w restauracji? Na atrakcyjnej zabawie napój wysokoprocentowy w ogóle nie „przesłoni” pysznego jedzenia, inaczej mówiąc, iż potrawy muszą obowiązkowo mieć podstawowe miejsce, zaś nie musujące wino bądź cytrynówka. Każdy doskonale wie, iż wcale nie wolno pić na tzw. „goły żołądek”. Zanim goście rozpoczną pić wysokiej jakości trunki alkoholowe, koniecznie muszą coś skonsumować. Menu musi koniecznie być dobrane do ich indywidualnych preferencji, przykładowo jeżeli towarzyszka ze studiów jest uczulona na karotkę, to fajnie by było, jeśliby na ławie znalazły się posiłki bez niniejszego warzywa. W przypadku kiedy przyjaciel ze studiów ma kłopot z nietolerancją pszenicy oraz produktów mlecznych, wtedy należałoby przyrządzić przynajmniej 2-3 potrawy przede wszystkim dla niego. W innym przypadku będzie przesiadywał przy zachęcających daniach i nic nie jadł, lub dostarczy własne jedzenie, a na taką okoliczność nie powinien pozwolić żaden gospodarz (jeżeli przejmuje się tym, ażeby wszyscy goście dobrze się bawili). Koszty prywatki mamy szansę bez wątpienia podzielić na wszystkich uczestników zabawy – łącznie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich przyniesie najzwyczajniej w świecie ze sobą napój alkoholowy i coś do jedzenia. Powinniśmy jednak monitorować, żeby krótko mówiąc nie pojawiło się kilkanaście butelek z szampanem oraz jedyne wino (czy na odwrót). A to co każdy uczestnik bierze należy ustanowić na początku.

Jeśli zamierzasz wynająć na własną zabawę kogoś, kto będzie zajmował się oprawą muzyczną, to wejdź w ten link – DJ łódź – a przeczytasz pod nim interesujące informacje.

Komentarze są wyłączone.