Malowanie bawialni- artystyczne dekoracje

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – Google Moja Firma i wiele więcej
9 października, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED – podnieś prestiż
10 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby uwielbiają gry. Podczas zabaw nie tylko bezstresowo spędzają czas, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Sale zabaw to doskonały patent na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy stworzyć idealne miejsce rozrywki dla szkrabów, które będzie sprzyjało rozwojowi dzieci w określonym wieku. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów oraz motywów wykorzystanych w świetlicach. Przestrzeń można dodatkowo udekorować dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biel doskonale równoważy, podobnie jak wszystkie barwy ziemi. Kolory w otoczeniu brzdąca są jeszcze istotniejsze. Mogą one działać na rozwój szkraba: przynosić radość i motywować do nauki. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór kolorów i zachowanie równowagi między nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa dziecko gdy maluje albo rysuje, zazwyczaj obrazuje jego odczuwanie emocji. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – jakich bohaterów wybrać?

Bawialnię można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w przedszkolach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują także osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Bardzo często w pomieszczeniach dla dzieci królują postaci z bajek i kreskówek. Jest w czym wybierać. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym pomysłem na wystrój sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także pobudzimy kreatywność malucha. Malunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja

W przypadku dekorowania wszystkich przestrzeni także sal zabaw i bawialni dla dzieci, istotna jest odpowiedni przemyślana kompozycja. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako motyw dominujący muralu przykładowo: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Artystyczne obrazy dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Wyobraźnia maluchów to kopalnia pomysłów. Warto się od nich uczyć.

Malowanie bawialni – wybór farby

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też artystycznego malowania ścian. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Nietoksyczność musi być potwierdzona odpowiednim certyfikatem. Idealnie sprawdzają się między innymi farby nie rozcieńczane rozpuszczalnikami. Na uwadze musimy mieć to, że wśród dzieci są też alergicy. Dlatego tak znaczący jest wybór niezagrażających farb.

Malowanie bawialni – korzyści

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszelkich sal dla dzieci to świetny plan na zaistnienie na tle konkurencji, a obecnie ma to kluczowe znacznie. Maluchy zwrócą uwagę na ciekawe motywy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym rysunkiem można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy zamaskować jej mankamenty. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Artystyczne dekorowanie bawialni jest coraz częściej spotykane. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest też na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Uśmiech dziecka ma ogromne znaczenie, dlatego wato dołożyć wszelkich starań, aby był on możliwy.

Malowanie bawialni, wiemy jak to robić —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.