Kurs pływania dla niemowląt Toruń

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – jak wybrać
15 lutego, 2019

Kurs pływania dla niemowląt Toruń

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to też fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci chodzą na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak silne. ze względu na to zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które pozwalają na naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, pokazują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich ciekawym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla matki jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w szkółce. Konieczny jest prysznic przed wejściem, przecież najważniejsze jest zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Szkraby różnie reagują podczas pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy maluch powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest dużą ilością nowych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, podczas których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, poza tym mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie nie należy do naturalnego środowiska człowieka, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas wypoczynku wejść do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że dobrze się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma samych zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze trenera, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.