Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

filmy reklamowe z drona spoty reklamowe z drona filmowanie dronem w toruniu
Usługi filmowania dronem
21 kwietnia, 2017
zakręcarki maszyny pakujące linie pakujące
Nowoczesne maszyny zakręcające, czyli zakręcarki firmy Zalkin
23 kwietnia, 2017

Dobry prawnik pomoże odzyskać alimenty

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

prawnik toruń adwokat z torunia alimenty długi

Jak rodzić sobie z niepłaceniem alimentów przez byłego męża?

Jeżeli od blisko dwóch miesięcy na koncie wcale nie zostały zaksięgowane alimenty na syna, mamy możliwość zrobić konkretne kroki, ażeby je znowu dostać. Niestety niejednokrotnie różnorakie sprawy innych ludzi uwidoczniają jak jest to czasochłonne i ile można równocześnie się nadenerwować. W wypadku zaakceptowania ugody środki pieniężne muszą zawsze nadchodzić bezustannie. Tymczasem w wypadku werdyktu sądu – zwyczajnie nie tak to się toczy. Od razu po sprawie rozwodowej byli małżonkowie częstokroć nie planują ze sobą „polemizować”, i bywa też tak, że któreś z nich zmienia miejsce pobytu, np. opuszcza kraj. Przeżywają to oboje oraz malutkie dziecko, jakie powinno mieć umożliwione godziwe warunki utrzymania. Alimenty w ogóle nie są „zbytkiem”, przy użyciu którego mamy możliwość zaspokajać prywatne zachcianki. Są przekazane tylko i wyłącznie dla dziecka. To małe dziecko jest faktycznym odbiorcą tychże środków pieniężnych nawet w takiej sytuacji, jeśli świadomie nad nimi nie sprawuje kontroli. Jak na przykład dać sobie radę w przypadku, gdy przez trzy miesiące zostało zarejestrowanych kilka groszy z racji alimentów na syna?

W pierwszej kolejności należy omówić to z byłym małżonkiem, nawet jeśli jest to szczególnie dokuczliwe. Rozwiązanie podstaw „na wejściu” gwarantuje szansę wybrania późniejszej drogi. Jeśli to nie wpływa na sprawę, stykamy się z brutalnością albo brakiem odpowiedzi, możemy wynająć kompetentnego adwokata, jaki zajmie się męczącą nas sprawą uwzględniając wszystkie drobiazgi. Powinna to być lojalna osoba, czyli taka która będzie się często udzielać, będzie wspierać nieprzerwanie oraz wyłoży wszystkie niedogodności prawne.

Pierwsza opcja – komornik

Możemy otwarcie wybrać komornika, u jakiego zostawimy pismo. Dobrze jest kierować się miejscem kancelarii oraz liczbą zainteresowanych, jakich egzekutor musi obligatoryjnie obsłużyć we własnym „rejonie”. O szczegóły mamy szansę zapytać własnego prawnika, który stwierdzi, jakie biura będą mogły sprawnie przystąpić do zagarnięcia majątku… i są nieopodal byłego małżonka. Dobrze jest napisać wszelkie informacje, które posiadamy o poprzednim partnerze – oznaczenia kont w bankach, ubezpieczeń, papiery wartościowe, miejsce pobytu, nazwę firmy oraz wiadomości mówiące o stanie spłacanych nieruchomości. Innymi słowy, skoro dokładnie wiemy, że dłużnik ma konkretny dorobek (bardzo często ten zagorzale skrywany), musimy wszystko zgłosić.

Nadaremna egzekucja nie jest jednoznaczna z tym, iż absolutnie nie posiadamy teraz jakichkolwiek sposobności na zabranie należących się środków finansowych. W przypadku, kiedy urzeczywistniamy założenia dochodowe, mamy możliwość wnioskować o środki finansowe z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja bezowocna to inaczej nieodebranie alimentów na niepełnoletnie dziecko przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przedsięwzięte adekwatne działania jeśli chodzi o byłego partnera. Na początku były mąż zostanie poproszony do objaśnienia sprawy. Musi gruntownie zrelacjonować swoją sytuację rodzinną i materialną, przykładowo motywy niewysyłania alimentów. W dodatku będzie od niego egzekwowane oddanie oświadczenia majątkowego.

W sytuacji, kiedy były małżonek nie posiada żadnych funduszy z tytułu zatrudnienia lub nieefektywnie szuka zajęcia, musi obowiązkowo zapisać się jako osoba bez pracy w Urzędzie Pracy. Musi ponadto przyjąć ofertę zatrudnienia, ponieważ w innym przypadku będzie uznany za „uciekającego od obowiązku alimentacyjnego”. W przypadku kiedy prowadzi firmę, jaka przynosi same straty, również musi dokonać rejestracji, jednakże teraz już jako „osoba poszukująca pracy”. Jeżeli dłużnik spełnia wszystkie te czynności (a mianowicie „współdziała”), niestety nie możemy nic więcej zrobić. Nawet, kiedy funduszy wciąż nie ma. Zasadnicze czynności wdraża się wtedy, jeśli poprzez przeszłe minimum pół roku nie uregulował on więcej niż 50% alimentów.

Kiedy dłużnik zaczyna być ścigany za niepłacenie alimentów?

Jeśli były mąż permanentnie uchyla się od wyrównywania alimentów na syna, zostaje trasatem ściganym przez prawo. W niniejszej sytuacji trzeba oddać kwestionariusz o ściganie za przekroczenie z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tu po prostu o „nieustającą niealimentację”, a mianowicie okoliczności, w jakich dłużnik niestety nie chce opłacać, alimentów, bo „ma takie widzimisię” i wcale nie ma równocześnie najmniejszych uzasadnionych kontrargumentów (wszystko musi przekazać nam nasz prawnik). Ponadto można dostarczyć podanie do starosty, żeby zarekwirowano prawo jazdy takiemu „delikwentowi” i zapisano go do biura informacji gospodarczej. Nie będzie miał szansy zaciągnąć żadnego pożyczki z banku, oprócz znanych ekspresowych pożyczek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro wiemy, iż wierzyciel na pewno miał fundusze, lecz sprezentował go jakiemukolwiek członkowi rodziny, wtedy mamy szansę oddać należny pozew: skargę pauliańską (o której wspomina prawo cywilne) czy wezwanie o popełnieniu przewinienia, które ma za cel hamować zaspokojenie żądań wierzycieli. Mamy możliwość poza tym apelować o „alimenty od obojga rodziców byłego męża”, skoro on nie jest zupełnie w stanie ich płacić.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, kliknij w link po prawej stronie – www.prawnik-torun.net

Komentarze są wyłączone.