Adwokat -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Księgowość kadry i płace – praca w zawodzie
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – innowacyjny sposób na usunięcie zbędnego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie miało miejsce w trakcie postępowania sądowego? Oraz czy trybunał stawia jedynie nieprzyjemne zapytania? Jakim sposobem „usposobić” się do procesu, by otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, iż dzisiaj rozprawy w temacie rozwodów absolutnie nie są rzadkością. Dużo obywateli w miarę upływu czasu spostrzega swój błąd, który popełnili w sprawie dopasowania sympatii. W szeregu przypadków współmałżonek zdradza albo zaciąga długi, nadużywa trunku albo innych używek czy zamęcza psychicznie. W takiej sytuacji każdy spośród nas ma podstawę złożyć pozew o rozwód i wyczekiwać korzystnego orzeczenia trybunału. Wyczekiwanie na holu w sądzie na zapoczątkowanie postępowania przypuszczalnie jest niesłychanie stresujące. Bynajmniej nie ma się jednakże czego bać. Wystarczy mieć podstawową wiedzę w temacie tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli przewidujemy, iż bez niczyjej pomocy właściwie nie damy sobie rady, warto wówczas skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam skumulować wszelkie nieodzowne formularze.

Postępowanie w sprawie rozwodu prowadzi niezmiennie trzech sędziów, z czego środkowy jest sędzią przewodniczącym, natomiast dwaj na brzegach – to sędziowie ławnicy. Wszystko będzie miało miejsce bez współudziału publiczności, w konsekwencji z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, współmałżonków i powierników nikogo poza tym absolutnie nie powinno być podczas tego wydarzenia. Właściwie nie musimy się więc zadręczać, że znajoma z firmy dowie się za dużo o naszym pożyciu małżeńskim bądź o tym, co konkretnie stało się w naszej rodzinie. Następnymi krokami procesu są: odpytywanie partnerów, przesłuchiwanie obserwatorów zdarzeń, przesłuchanie partnerów i definitywnie – wydanie wyroku.

Co dzieje się podczas pierwszej rozprawy rozwodowej?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zwyczajowo startuje od zadawania całościowych pytań. Czy partnerzy prowadzą wspólnie dom? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy tak się dzieje); w jaki sposób wygląda sytuacja z dziećmi? (czy są dorosłe, kto aktualnie sprawuje nad nimi opiekę, jeśli matki albo ojca w tym domu wcale nie ma); czy uprzednio toczyły się wobec któregokolwiek spośród współmałżonków rozprawy rodzinne? Oraz czy występuje w ogóle jakakolwiek nadzieja na oszczędzenie związku? Po owych pytaniach trybunał przechodzi do przesłuchania obserwatorów zdarzeń. Ma możliwość to zrealizować na wczesnej rozprawie lub dopiero na następnej. Na wstępie wysłuchiwani są krewni strony powodowej, natomiast po czym – strony pozwanej. Od ilości świadków zależy liczba spraw, natomiast każdy z małżonków ma możliwość kierować do nich pytania. Kiedy wszyscy zostaną już wysłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do wysłuchania partnerów. Mają możliwość oni wyrazić swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co konkretnie stwierdził któryś z obserwatorów lub sam małżonek.

W jakich przypadkach sąd nie orzeknie rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na orzeczeniu o rozwodzie szczęście dziecka, głównie niepełnoletniego
  • Pozostawałoby to w sprzeczności z regułami współżycia społecznego
  • Rozwodu chce jedynie winny współmałżonek, m in. ten który dopuścił się zdrady (drugi partner musi przejawić aprobatę na rozwód)

W czym może pomóc nam adwokat rozwodowy?

W sporej ilości sprawach może pomóc nam adwokat, głównie jeśli planujemy, by trybunał orzekł winę jakiejś ze stron za upadek związku małżeńskiego. Możemy się ponadto do niego udać wtedy, jeśli: strony zajmowały ogólnodostępny kapitał, natomiast jedno spośród nich prowadzi działalność gospodarczą w okresie ruiny; pragniemy, by były zasądzone alimenty na drugiego małżonka lub na najmłodszych członków rodziny; zamierzamy mieć całą władzę rodzicielską lub zamierzamy drugiej stronie zawęzić kontakty z dzieckiem; okoliczność wymaga zasądzenia sposobu wykorzystywania ze wspólnego domu, jego rozdziału lub powierzeniu go jednemu spośród małżonków; trzeba osądzić rozdział kompletnego majątku. Adwokat może nas wesprzec nie jedynie w okoliczności rozwodu, ale też w czasie separacji. Trzeba mieć na uwadze, iż rozwód i separacją charakteryzują dwie różnorakie rzeczy, które choć są podobne, lecz różnią się konsekwencjami. Osąd trybunału o rozwodzie sprawia, iż małżeństwo przestaje trwać. W przypadku separacji związek małżeński w dalszym ciągu istnieje formalnie. Osoby, które wskazały w sądzie na separację, z jakiś powodów bynajmniej nie zamierzają zdecydować się na rozwód, m in. jeśli są nabożne lub mają na wychowaniu młodociane dzieci. Jest także coś jedynego w swoim rodzaju, jak separacja rzeczywista, w której mąż i żona obcują rozdzielnie, zatem nie zasiedlają tego samego mieszkania.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Bezwzględnie trzeba trzymać przy sobie wszelakie potwierdzenia obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Mogą to być fotografie, wiadomości z telefonu, wiadomości internetowe czy materiały audio-wizualne. Trzeba potwierdzić, iż współmałżonek, m in. dopuścił się niewierności lub wciąż nadużywa alkoholu. Jeśli staniemy przed sędzią nie posiadając jakichś dowodów w takiej sprawie (albo nie posiadając świadków) otrzymanie rozwodu może trwać niesamowicie powoli. Rozstrzygnięcie trybunału będzie bazowało na przepytaniu małżonków i świadków wydarzeń. Jeśli potrzebujesz skutecznego reprezentanta, to wejdź w ten link – Adwokat

Komentarze są wyłączone.