kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki przez internet
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowcy pojazdów uprzywilejowanych potrzebują odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa konieczne jest tradycyjne prawo jazdy właściwej kategorii, zezwolenie Starosty, a także zaświadczenie odbycia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej potrzebne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Pełne szkolenie gwarantuje otrzymanie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dla osób, które zdobyły uprawnienia wcześniej dostępne są szkolenia uzupełniające, które rozwinąć zdobyte umiejętności. Aby podjąć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, specjalne przygotowanie nie są potrzebne. Podstawowym wymogiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest przekroczenie wieku 21 lat. Z kolei lekarskie badania można odbyć po zakończeniu szkolenia albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga głównie osoby, które planują kierować tymi pojazdami w pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z większym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, w których pojazd uprzywilejowany może nie przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W szczególnych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz pionowe i poziome znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wyróżniać się błyskawiczną reakcją, zręcznością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych wlicza się te, które nadają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej oraz gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego to są również pojazdy ratownictwa medycznego, wodnego lub chemicznego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje też kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego oraz innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można również prowadzić bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tym charakterze.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane był przygotowany tak, aby przygotowywał kierowcę na trudne sytuacje na drodze oraz unikania kolizji. Dzięki technikom ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje większe bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów i innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy realna jest utrata panowania nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy doskonalą swoje umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E oraz w kat. C, C1, C+E. Podstawowe szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające przygotowano dla kierowców, którzy mają już uprawnienia. W skład szkolenia wliczają się zajęcia teoretycznie i praktyczne oraz wewnętrzny egzamin. Wśród tematów, które znajdują się w zajęciach teoretycznych są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, psychologiczne podstawy uprzywilejowanego transportu oraz kierowanie pojazdem w trudnych warunkach. Ważnym elementem jest również przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje osiągnięciem zaświadczenia, które jest bazą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia oznacza ukończenie szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca posiada uprawnienia do pracy na stanowisku kierowcy pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego

Kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć co najmniej 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. To wszystkie wymagania wstępne. Najłatwiejszą formą zapisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie szkoleniowe materiały oraz egzaminy przygotowuje ośrodek szkolenia. Także zaliczenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego kompleksowo przygotowuje oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na latach doświadczeń i wiedzy, które szczegółowo przekazują kursantom. Utworzony program szkolenia za pomocą świetnej organizacji oraz użyciu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców jazdy w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z przyjętymi normami, doskonałe warunki nauczania oraz przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego udziału w ruchu drogowym w nawet najtrudniejszej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane szkolenie

 

Komentarze są wyłączone.