Stomatologia Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachu i poddasza
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że nieskazitelny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie fejsbukowych selfie warto dbać o estetykę swojego uśmiechu. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach społecznościowych. Na stan naszych zębów wypływają nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają istotny wpływ na kolor naszych zębów. Ważną sprawą jest także prawidłowa higiena jamy ustnej: preparaty wybielające i płyny do płukania mogą nam pomóc w utrzymaniu zębów w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszych zębów w istotnym stopniu mają wpływ też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz kompleksy na punkcie kształtu twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć perfekcyjny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna proponuje szeroki wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa masy ceramicznej nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie należy zakładać u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek powinni zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych chorób, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, stomatolog sporządza wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które elementy szczęki potrzebują poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie porcelanowych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z różnych składników. Kosztują od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- dlaczego warto?

Zaawansowany poziom innowacji dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o idealnie białych zębach. Istnieje mnóstwo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Proces wybielania za pomocą lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie dentystycznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest nałożenie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany przy użyciu światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym metodą na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw dostaniemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od fachowca. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile kosztują wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż zabieg wybielania u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są wybielone i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około pół godziny a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.