Stomatologia estetyczna Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na osiągniętej przez lata wiedzy dentystów i na rozkwitu technologii i technik stosowanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od ręki podczas kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Wielu pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po przeprowadzony leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość poznania efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Na czym to polega? Digital Smile Design to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian lub użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu stomatologicznego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym oraz według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów zębowych łączy się obszernym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant musi zrosnąć się z kością, na co będzie trzeba poświęcić czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant zęba całkowicie połączy się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w gabinecie dentystycznym

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet w pełni wyleczone zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a do tego eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest niezwykle komfortowy oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może swobodnie regulować moc światła oraz w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą koron protetycznych i licówek stomatologicznych. Korony służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym lub do osadzenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że doskonale imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które zakłada się na powierzchnię zębów. Licówkami można schować niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.