Klinika stomatologiczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na wypracowanej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a wiele z nich, osiągalna jest niemal od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Obecnie pacjenci mogą skorzystać z wielu technik, które zmniejszają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet uśmiechnięty nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny efekt musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu pracy dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można wykonać mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów dentystycznych wiąże się długim czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, jaką da się założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant zęba całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, zastosowanie specjalistycznej lampy zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, ponieważ nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a przy okazji usuwa do 97% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również korzystny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym jest całkiem komfortowy i nie pożera wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto dodać, że stomatolog może bez problemu regulować siłę lampy i w ten sposób dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym albo do położenia jej na implancie. Zakłada się je przede wszystkim z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się od razu na zęby. Dzięki nim da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny

Komentarze są wyłączone.