Klinika stomatologiczna Toruń

Pozycjonowanie strony Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy stomatologów i na rozwoju technologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest właściwie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które usuwają przebarwienia oraz poprawiają kształt i wygląd zębów, a nawet uzupełniają braki. Tym sposobem każdy pacjent, jaki pojawi się u dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane oraz na czym polegają?

Digital Smile Design – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po ukończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do końca leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość zobaczenia efektu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących od pacjenta – to znaczy zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog za pomocą specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w formie przygotowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może wyjaśnić dentyście jakiego efektu oczekuje, a wtedy stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do uzyskania wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym oraz zdaniem stomatologów najlepszym pośród protez, cały zabieg ciągnął się przez parę miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych wiąże się długim czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły maksymalne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant musi zespoić się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy stworzyli w tym zakresie nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant zęba w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, podczas której stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałe uzupełnienie.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, jaka eliminuje przebarwienia, a obok tego eliminuje do 96% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny oraz nie pożera wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez trudu regulować moc światła oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można naprawić także przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do położenia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że bardzo dobrze imitują zwykłe zęby. Wykonuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się na zęby. Pod licówkami można zakrywać niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się także jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

 

Implanty Toruń

Komentarze są wyłączone.