Jak działa wybielanie zębów lampą?

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość
21 września, 2020
Termos turystyczny – który najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Jak działa wybielanie zębów lampą?

Jakimi środkami wybielać zęby, by wypracować zadowalający skutek?

Wybielanie zębów, głównie fachowymi technikami od stomatologa jest uważane za jeden z najbardziej efektywnych działań estetycznych . Biorąc pod uwagę metody, można bez problemu osiągnąć biel zębów widoczniejszą o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, pojawiających z uwagi na włączenie do posiłków na przykład barwiącej diety.

Wśród przyjmowanych przez pacjentów napojów i pokarmów jest wiele produktów, które wpływają na kolor zębów. Do najczęściej wyliczanych należą kawa, soki oraz różne kolorowe owoce. Pacjentom zależy jednak by możliwe było zmniejszanie efektów przyjmowania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi wybielającymi pastami, pacjenci mogą zdecydować się na fachowe wybielające zabiegi u dentysty, na przykład naświetlania specjalistycznymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najskuteczniejsze fachowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich przygotowanymi do tego specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zębów zapewnia najlepsze rezultaty w krótkim czasie.

Wśród najbardziej znanych lamp wybielających zęby jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, zapewniająca satysfakcjonujące i trwałe efekty już po pojedynczym zabiegu naświetlania. Ponadto taka metoda usuwa do 99% bakterii gromadzących się w jamie ustnej oraz pomniejsza zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najbardziej pożądane, nie jest jedynym pozytywnym rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym urządzeniem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co oznacza, że może być dostosowana do różnych pozycji pacjenta, co poprawia wygodę i dokładność pracy. Ponadto także intensywność naświetlania może być dostosowana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami stomatologa. Natężenie światła może mieć trzy warianty: łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak silne są przebarwienia.

Więcej metod wybielania zębów

Wielu marzy o promiennym i białym uśmiechu. Z tej przyczyny ogólnie znane są różne sposoby wybielania, na które można wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wybielające pasty do zębów. Całkiem efektywnie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo powszechne są lakiery, paski i żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można kupić je w aptece albo w sklepach, jednak zwykle to nie do końca dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że świetnym sposobem wybielania zębów jest fachowe oczyszczenie ich klinice stomatologicznej np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Innym sposobem wykonywanym u dentysty są również wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na bazie odcisku jego uzębienia. Pacjent samodzielnie zakłada nakładki po wizycie i korzysta z nich według ustaleń stomatologa.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak to robić, by wybielanie zębów było efektywne i całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Już teraz wiemy wszystkie babcine sposoby, chociaż teoretycznie działają, w rzeczywistości uszkadzają szkliwo i łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo pomoże dowiedzieć się, która metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Ponadto zobaczy zdrowie zębów i dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów potrzebne jest ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy upewnić się, by były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostepne nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w zaufanych punktach albo z rekomendacji stomatologa. Niezwykłe promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z uwagi na to warto zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w klinice stomatologicznej. Tym sposobem mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Jak szybko pojawiają się rezultaty wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie zębów metodą nakładkową zabiera parę tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie szybki efekt, jednak należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle tuż po wybielaniu zębów należy też przenieść się na białą dietę, by nie zepsuć dopiero co uzyskanego efektu. Jeżeli będziemy słuchać zaleceń stomatologa, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Efektywność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie przynosi efektu? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety odsłania naturalny odcień zębów, które często nie są do końca białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają kolor np. w wyniku stosowanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z drogerii, ani fachowym wybielaniem w klinice stomatologicznej.

Co, kiedy wybielanie zębów jest nieskuteczny? Wtedy podejmujemy inne estetyczne zabiegi znane u dentysty. Skutecznym sposobem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te niewielkie nakładki, które trwale aplikujemy na zęby, mają dużo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich kolor według preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać również niewielkiej korekty kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Z uwagi na to trzeba przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się ze stomatologiem, by stwierdził, która metoda będzie najbardziej skuteczna.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond

Komentarze są wyłączone.