E-sklep założony przez WooCommerce

Okna energooszczędne Toruń
17 września, 2020
Optymalizacja witryn WWW
17 września, 2020

E-sklep założony przez WooCommerce

WordPress, jako obecnie jedna z najpopularniejszych oraz często stosowanych platform do projektowania witryn WWW posiada też specjalną zaletę. Najbardziej zaawansowane dodatki zawierają się we wtyczkach, a za sprawą wtyczki WooCommerce to również dobre narzędzie do zaprojektowania sklepu internetowego. Z uwagi na to, że WordPress pracuje w oparciu o własny CMS, tj. system zarządzania treścią, jest nietrudny we współpracy dla użytkowników oraz pozwala na budowanie sklepów i stron internetowych bez potrzeby posiadania zaawansowanej programistycznej wiedzy.

WooCommerce jest w pełni wkomponowaną w WordPressa wtyczką, która przekształca witrynę na WordPressie w profesjonalny e-sklep. Jej obsługa, zwłaszcza że jest dostępna po polsku, jest całkiem nietrudna oraz daje sporo opcji. Poprzez nią można uzupełniać produkty, ich opisy i parametry, grafiki, ceny, a nawet dostępność w magazynie. Natomiast osoby korzystające ze sklepu internetowego zyskują funkcję koszyka oraz w prosty oraz bezproblemowy sposób zrobić zakupy.

Z jakiego powodu warto budować sklep internetowy poprzez WooCommerce?

Wtyczka WooCommerce powstała ze względu na użytkowników WordPressa, z tego powodu jest dopasowana do jego funkcjonalności, a jej mechanizm włączania jest bardzo łatwa. Ponadto bardzo dużo szablonów i motywów jest zupełnie zgodnych z WooCommerce, dzięki czemu graficzna oprawa, rozmieszczenie elementów albo działanie sklepu na WordPressie jest łatwe do poprzawiania. Wystarczy podstawowa ilość wyobraźni i wiedzy, aby stworzyć sklep internetowy dostosowany do potrzeb, a oprócz tego estetyczny oraz przyjazny dla klientów.

Co wyjątkowo ważne, budując e-sklep w oparciu o WooCommerce zyskuje się pełną kontrolę nad całym sklepem. To odznacza WooCommerce na tle e-sklepów abonamentowych, to proste  zmiany wyglądu i funkcjonalności sklepu, dzięki pomocy specjalistów. Sklepy na WordPressie są tak popularne, że przy zaistnieniu kłopotu można nie tylko zwrócić się o pomoc profesjonalnych firm, ale również szukać na grupach, na forach czy blogach pomocy znawców oraz osób, jakie wcześniej spotkały się z takim problemem.

Plusem WooCommerce jest również to, że posiada szeroki zakres rozbudowanych dodatków. Powodzenie sklepów internetowych na WordPressie powoduje, że developerzy ciągle przygotowują osobne dodatki i wtyczki dopasowane do WooCommerce. To oznacza, że jeżeli sklep potrzebuje jakiejś funkcjonalności, zazwyczaj wystarczy przejrzeć dostępne rozszerzenia oraz bardzo możliwe jest to, że odpowiadające na potrzebę do pracy pożądane rozszerzenie istnieje od dawna. Oprócz tego WooCommerce regularnie usuwa konflikty między dodatkami oraz szablonami w ciągu aktualizacji.

Otwarcie sklepu internetowego przez WooCommerce i WordPress

Zainstalowanie WooCommerce do WordPressa jest całkowicie proste. Wszystkim, co trzeba zrobić to w dziale wtyczek wyszukać WooCommerce. Po dodaniu wtyczki, w pasku administracyjnym pojawiają się dodatkowe opcje, w których możliwe jest uzupełnianie produktów, kierowanie zamówieniami albo płatnościami i zapisywanie danych o klientach. Oprócz tego dostępne są także raporty, statystyki oraz analizy sprzedaży.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie opcje WooCommerce są zupełnie bezpłatne. Chociaż darmowa wersja oferuje naprawdę sporo, niektóre przydatne w e-sklepie opcje mogą wiązać się z kosztem. Dla przykładu płatne rozszerzenia dotyczą możliwości płatności elektronicznych, współpracy z kurierami, sklepami portali społecznościowych (np. na Facebooku), Allegro, albo rozbudowanych funkcji ofert czy rekomendacji. Większość płatnych opcji zawiera bezpłatną wersję, choć może okazać się, że do najlepszego funkcjonowania sklepu internetowego na WordPressie najlepsza okaże się wtyczka płatna.

Wsparcie i bezpieczeństwo sklepu internetowego na WordPressie

Bezpieczeństwo sklepu internetowego to ważna kwestia. Sam WooCommerce oraz WordPress są nadal ulepszane przez twórców, ze względu na co są uznawane za bezpieczne. Problemem mogą być jednak inne wtyczki, jakie nie za każdym razem są całkowicie dostosowane, za sprawą czego mogą w pewnym zakresie stanowić dostęp do witryny. Z tego powodu, należy instalować ograniczoną liczbę rozszerzeń, głównie tych całkowicie koniecznych do stworzenia sklepu. Aby zagwarantować bezpieczeństwo sklepu internetowego stworzonym przez WordPress i WooCommerce najlepiej stale aktualizować wtyczki i motywy. Aktualizacje przeważnie mają na celu usuwanie błędów i luk. Oprócz tego dojście do konta administracyjnego i serwera FTP powinien mieć przede wszystkim właściciel sklepu internetowego oraz ewentualnie administratorzy wsparcia technicznego. Ponadto hasła dostępu powinny być zawsze wysoko skomplikowane, aby gwarantowały większe bezpieczeństwo sklepu internetowego.

Należy również postawić na rzetelny hosting z opcją tworzenia kopii danych oraz pomoc ekspertów. Wsparcie techniczne może okazać się nieoceniona, kiedy pojawi się przeszkoda, z którą trudno będzie wygrać samemu. Obok współpracy z profesjonalną firmą, która trudni się wsparciem technicznym w zakresie WordPressa, wiele opracowań kłopotów znajduje się na forach internetowych lub na grupach. Niekiedy wystarczy zadać w takim miejscu pytanie oraz czekać na odzew. Jeżeli jednak problem wymaga szybkiej naprawy, lepiej sięgnąć po pomoc ekspertów.

Sklep internetowyBlackSoft sklepy internetowe

Komentarze są wyłączone.