Sklep internetowy czy można zrobić samemu

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Browar kraftowy – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom na sprzedaż
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Dzisiejsze dni to ciągły proces rozprzestrzeniania się kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, nieustannie i chcą mieć więcej i więcej. Nic nie jest argumentów na to, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Zakupywanie ekskluzywnych produktów to jedno, lecz musimy także zapewnić sobie oprócz nich środki czystości, produkty spożywcze – słowem to, co jest nam nieodzowne do życia. Lwia część osób sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i przez to, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Zbawieniem może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy niemało wzorcowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Robią zakupy w supermarkecie dwa razy w miesiącu, żeby zaoszczędzić sobie nieustającego wyłażenia po niezbędne zapasy. Obecnie część sklepów poszła jeszcze wyżej i proponują im przywiezienie zakupów do miejsca zamieszkania.

Przeanalizowana już sfera dotyczy szczególnie jednostek zapracowanych, przesiadujących godzinami w biurze. Krew ich zalewa, gdy trzeba zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni ochoczo sięgają wówczas po sklep internetowy i masowo kupują niespodzianki dla rodziny. Tym samym – to oni będą naszą grupą odbiorców, i co widać w analizie – dosyć sporą.

 

Poznaliśmy pierwszy cel stworzenia sklepu internetowego, toteż w tej chwili musimy przeanalizować jak on ma wyglądać. Nie ma sensu rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeżeli sklep internetowy ma Wam zauważalne zyski, wtedy wychodzimy od tzw. analizy SWOT. Zbadanie silnych i gorszych stron, szans i ryzyka to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowopowstałego sklepu, jak również otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy dowiedzieć się jakie liczby produkują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

 

Krok następny to wybranie grupy docelowej. Nie ma tutaj reguły. Tworzony przez Ciebie sklep online może być skierowany do Odbiorcy ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu dziedzin produktów, lecz też dla przykładu zapraszać do sklepu przede wszystkim Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Dokładnie przeanalizujcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Może tak się zdarzyć, iż trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, przymusowo trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, przypilnować formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli otworzyłeś firmę wcześniej, powinieneś wyłącznie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

 

Kolejna istotna składowa dotyczy produktów. Kiedy już ustalimy czy będzie to coś branżowego, z wąskiej branży, czy też towary bardziej ogólne, produkowane na szeroką skalę, koncentrujemy się na starannym dobraniu dostawcy. Sumienność, terminowość i zaufanie, to powinna być lista walorów, na którą musimy mieć baczenie. Oczywiście czynnikiem kluczowym jest również stosunek jakości do ceny. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Dostawca już wybrany? W tym momencie wypada zadbać o opisy towarów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Zagłębiamy się teraz w sferę promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, to w takiej sytuacji powinniśmy postawić na unikalne opisy – chwytliwe dla Klientów, lecz też usprawnione pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – nasza wyrocznia oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie zagwarantujemy sobie satysfakcjonującej pozycji w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Kiedy już to wszystko mamy – pora na udostępnienie określonych form płatności. Do często spotykanych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia powinniśmy też zagwarantować Nabywcom zapłacenie przy odbiorze oraz z góry. Kluczową sprawą jest to, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– np. przy pomocy szyfrowania SSL. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Wizja jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Teraz trochę spraw technicznych.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Nie musicie być ekspertami w tej dziedzinie, od czego są doradcy. W niektórych przypadkach wystarczy choćby darmowe oprogramowanie, lecz w przypadku rozległej wizji możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być dawana wraz z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli tak nie będzie – wówczas będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W dziedzinie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – przynoszą one nam multum barier, negatywnie wpływających na naszą pracę.

 strony-www.torun.pl/sklepy-internetowe

Komentarze są wyłączone.