Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Optymalizacja witryn WWW
17 września, 2020
Jak działa wybielanie zębów lampą?
21 września, 2020

Biuro rachunkowe i Elektroniczna e-księgowość

Czy warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści korzystania z usług biura rachunkowego da się wyliczyć wiele. Decydując się na współdziałanie z biurem rachunkowym oprócz tego, że zdobywa się kontakt z wykształconym księgowym, to jeszcze dobrej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, należy wspomnieć, że to nie jedyne zadania, których się podejmuje. Między innymi dokonuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald oraz kataloguje i segreguje dokumenty firmy. Podjęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że biuro zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, ułatwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zdobywa się nadzór nad zgodnością dokumentów i rozliczeń z kontrahentami. Oprócz tego biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję wydarzeń gospodarczych, sporządza finansowe sprawozdania, a na dodatek składa deklaracje ZUS i podatkowe. Rzetelna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, z tego powodu nic dziwnego, że biura rachunkowe zapewniają ciągłe poszerzanie swojej wiedzy. Wnikliwa analiza oraz szybkie dopasowanie do wdrażanych zmian, zapewnia, że wszystkie rozliczenia i dokumenty będą posiadały właściwą strukturę, potrzebne dane oraz utrzymują ustalony porządek. Na podstawie doświadczenia biuro rachunkowe oferuje najlepszy system pracy. Pracownicy orientują się, jak współdziałać z klientem, żeby otrzymywać dokumenty na czas oraz jak im pomagać w biznesie. Poza tym klienci biura rachunkowego zwykle mogą liczyć na komplet informacji, a nawet kompleksową pomoc w przyswojeniu zmiennych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa na korzyść przedsiębiorcy, z tego względu z pewnością powiadamia o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie firmy.

Zgodność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszelkie operacje finansowe przedsiębiorstwa ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie da się dokonać poprawnych rozliczeń, z uwagi na to są najistotniejszym elementem pracy księgowej. Pośród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dowody zewnętrzne generowane przez lub dla kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dowody zbiorcze lub dowody korygujące uzupełniające błędne dokumenty. Biuro rachunkowe dba, żeby dokumenty przychodziły bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie potrzebne dane. Ważne, żeby klient udostępniał dowody skrupulatnie, aby księgowa mogła przeliczyć je w wyznaczonym terminie.

Metoda przekazywania dokumentów księgowych do biura rachunkowego zwykle zależy od jego zasad. W niektórych miejscach wymagane jest udostępnianie dokumentów księgowych oryginalnych. W innych miejscach wystarczy odpowiednio opisana kopia. Niekiedy dokumenty należy dostarczać prosto do biura rachunkowego, gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Co ważne każde biuro rachunkowe gwarantuje ochronę dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem lub wprowadzaniem zmian. Przedsiębiorca w każdej chwili ma dostęp do swoich dokumentów, szczególnie jeżeli biuro rachunkowe korzysta z najnowszych rozwiązań.

Księgowość online

Obecnie biura rachunkowe z reguły korzystają ze programów e-księgowych. Ich fundamentalną zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów z każdego urządzenia. Nowoczesna elektroniczna księgowość umożliwia wprowadzanie wszelkich dokumentów księgowych, których elektroniczne zapisy przechowywane są na w pełni chronionych serwerach. Obok tego takie programy wspierają tworzenie rozliczeń i zestawień, a także usprawniają kontakt pomiędzy księgową, a przedsiębiorca. Co więcej programy księgowości online są intuicyjne oraz łatwe w obsłudze. Osoby instalujące program zazwyczaj oferują dodatkowe szkolenia, a nawet całkowite wsparcie techniczne. Takiego typu programy są regularnie aktualizowane, żeby były zgrane z najnowszymi przepisami oraz zapewniały bezpieczeństwo informacji.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Za sprawą nowoczesnych technologii jak e-księgowość, a także możliwościom w zakresie oddawania dokumentów, współpraca z biurem jest wygodna. Obok tego wiele biur rachunkowych prezentuje szeroką ofertę. Obok gruntownej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i rozliczania pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przesyłają deklaracje do urzędu, reprezentują klientów czy np. oferują telefoniczne konsultacje. Ważnym elementem współpracy jest też to, że wszystkie biura rachunkowe muszą wykupić ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe będą opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam klient nie poniesie żadnych kosztów. Tak samo istotnym plusem jest również zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe oferuje pomoc i wiedzę, dlatego sam przedsiębiorca nie musi nadążać za nowościami w przepisach ani  dokształcać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu działalności.

www.ksiegowosc-torun.com.pl

Komentarze są wyłączone.