Angielski Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekt ogrodu – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Testament u notariusza
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę na całym świecie. Zdobycie go wymaga kilku etapowych starań. Dzięki nim bez problemu zaprezentujemy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub podczas składania papierów na studia. Dokładnie sprawdzają nasze umiejętności i demonstrują je jako certyfikat. Nie wszędzie można zdać taki egzamin. Taką możliwość oferują tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu otrzymujemy oryginalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, warto jest skorzystać z usług szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu nie łatwo jest się odpowiednio przygotować. Potrzebne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres wiedzy i jest dobrany pod różne grupy społeczne, jednocześnie oferując nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki podzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich ustosunkować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem powstałym ze względu na najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Taki certyfikat mogą uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i kieruje do dalszych działań powiązanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do bardziej zaawansowanych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje opcję zwolnień z zaliczeń.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który umożliwia przystąpienie do niego pełnoletnim. Zdany egzamin reprezentuje zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuację nauki na wyższym stopniu zaawansowania i planowanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie zyskujesz możliwość pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że poradzisz sobie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając odpowiednie wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English jest już poziomem zaawansowanym. Jest uznawany przez najlepsze marki. Informuje, że potrafisz już posługiwać się językiem angielskim tak samo na co dzień, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zdobyciu go możemy zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, nie mamy trudności z językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też możliwość podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, gdy zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego certyfikatu gromadzi specjalistyczne słownictwo pożądane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów weryfikuje nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zazwyczaj są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część zawiera zadania związane ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy okazję kilku minutowej rozmowy w języku angielskim. Ocenia naszą fleksję oraz wiedzę w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Trzeba brać pod uwagę, że przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie jesteśmy pewni naszych predyspozycji językowych, dobrze jest skorzystać ze szkoły językowej. Tam nauczyciele sprawdzą nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie w przybliżeniu do poziomów szkolnictwa. Certyfikaty są też związane z tym, co planujemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam potrzebny do konkretnej pracy, za pewne zdecydujemy się na inny, niż w razie starania się na anglojęzyczne studia.

Komentarze są wyłączone.