Pianka PUR – dlaczego warto?

Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
10 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, aqua fitness i wiele więcej – możliwości jest bez liku
14 stycznia, 2018

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Jednak na uwadze trzeba mieć fakt, że każda budowa to ogromne wyzwanie logistyczne i finansowe. Idealna działka to istotny element planu jakim jest dom marzeń. Na lokalizacji trudne decyzje się nie kończą. Schemat domu spędza sen z powiek przez długie miesiące. Przemyśleć należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też rozkład pomieszczeń. Całość powinna idealnie współgrać, tak aby każdy domownik miał odrobinę prywatności. Przeanalizować należy też o zachowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Kluczową sprawą jest także dobór dopasowanej metody ogrzewania. Nie w każdej miejscowości jest sieć gazowa. W takim wypadku przemyśleć trzeba montaż ogrzewania węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale także na wygodę klimat wewnątrz pomieszczenia.

Nawet efektywnie działająca metoda ogrzewania będzie nieskuteczna, gdy nie zadbamy o właściwą izolację termiczną. Ciepło będzie uciekać. Znaczące straty są efektem niewystarczająco ocieplonego dachu. Dlatego sprawy zabezpieczenia termicznego nie powinno się umniejszać. Metoda izolacji cieplnej domu jest istotna. Wykorzystywane są różne materiały: wełna izolacyjna czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, zwana dla ułatwienia pianką PUR.

Jest w czym wybierać

Najczęściej stosowanym materiałem stosowanym do ocieplania budynków jest styropian. Ma on dużo plusów:jest lekki, nie obciąża konstrukcji. Jednakże nie nadaje się do izolacji tych części domu, które są łatwopalne – dotyczy to głównie elementów drewnianych. Jedną z możliwości jest wełna mineralna. Jest ona droższym rozwiązaniem, ale za to cenionym wśród specjalistów zajmujących się termoizolacją. Wełna jest ognioodporna, perfekcyjnie izoluje przed hałasem. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo produkt ten nie jest lekki. Wełnę powinno się chronić przed wilgocią poprzez wykorzystanie folii zabezpieczających. Nie są to wszystkie sposoby ochrony domu przed nadmierna utrata ciepła. Coraz częściej fachowcy stosują piankę poliuretanową. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Pianka PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wersjach. Tworzy się z niego płyty, otuliny ale także piankę. Pianka powstaje z mieszanki dwóch substancji: izocyjanianu i żywicy. Związki te podgrzewa się i następnie pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą stosuje się do termoizolacji. Podczas natryskiwania pianka zwiększa swoją objętość i natychmiastowo zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która dokładnie wypełnia każdą szczelinę. Pianka idealnie trzyma się niemal każdej powierzchni. Niepotrzebne są dodatkowe mocowania. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Pianka otwarto i zamknięto komórkowa

Najczęściej piankę dzieli się na otwarto i zamknięto komórkową. Ta ostatnia przeznaczona jest do termoizolacji budynków od zewnątrz. Poza ochrona przed wychłodzeniem jest też idealnym produktem chroniącym przed wilgocią, dlatego wykorzystywana jest do ochrony fundamentów. Oczywiście można ją zastosować także wewnątrz budynku. Ten typ pianki jest bardzo lekki. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Wykorzystuje się ją do termoizolacji wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią zaizolować zarówno wnętrze:ścianki, posadzki, jak i zewnętrzne elementy: ściany, fundamenty. Stosowana jest jako produkt chroniący przed utratą ciepła w domach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach przemysłowych. Termoizolacja z poliuretanu nie stanowi zagrożenia dla alergików. Warstwa pianki nie pyli się, dlatego nie jest niebezpieczna nawet dla wrażliwych osób. Ocieplenie z pianki poliuretanowej jest nietoksyczna, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Pianka poliuretanowa świetnie chroni przed utratą ciepła, w efekcie czego sprawdza się w nowoczesnym typie budownictwa. Kolejną zaletą jest wodoodporność. Pianka poliuretanowa nie jest podatna na odkształcenia powstałe na skutek narażenia warstwy na wilgoć. Nie wymaga też zastosowania umocnień, ponieważ doskonale przywiera do drewna, betonu czy papy. Fachowcy od ocieplania domu wiedzą jak dużym problemem są mostki termiczne. Sprawiają one, że cała izolacja staje się mniej efektywna. Zastosowanie ocieplenia metodą natryskową likwiduje ten problematyczny punkt. Pianka PUR tworzy jednolitą całość dlatego nie ma konieczności łączenia materiałów izolujących. Daje to możliwość izolacji nawet niestandardowej więźby dachowej i to w ekspresowym tempie. Porównując, izolacja z waty wymaga zaangażowania kilku fachowców.

Właściwe ocieplenie domu to wydatek który należy przemyśleć i właściwie zrealizować. Przeanalizować trzeba wady i zalety każdej z metod. Tradycyjne produkty wykorzystywane do izolacji od jakiegoś czasu mają groźnego rywala jakim jest pianka poliuretanowa. Pianka PUR ma doskonałą opinia u fachowców, pozytywnie oceniają oni jej mnogość zastosowań. Znacząca zaletą jest także niewielki czas niezbędny do wykonania prac ociepleniowych. Pianka PUR stosowana jest nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także jako termoizolacja kurników i hal.

Pianka PUR w Toruniu i sąsiedztwie —> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Komentarze są wyłączone.