Klimatyzatory Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdu uprzywilejowanego
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Najnowsza klimatyzacja oraz rekuperacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na świetne zdrowie, ale także na naszą produktywność. Wysoka jakość powietrza I przyjazna temperatura, wyznaczają bazę naszej wygody i pozytywnie wpływają na motywację i zdolność działania. By zagwarantować sobie korzystne warunki o każdej porze roku przeważnie decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz domu gwarantując nam komfort w czasie lata. Jedynym minusem takiego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już mamy i nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie bardzo dobrze radzi sobie mechaniczny system wentylacji, nazywany rekuperacją. Na czym polega rekuperacja i z jakiego powodu warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie utrzymanie korzystnej temperatury wewnątrz mieszkania latem, kiedy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na wyregulowanie najlepszej temperatury wewnątrz domu, gwarantując chłód i komfort cieplny nie zważając na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej temperatury. W mieszkaniach i domach z reguły stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich środkowa część ma za zadanie ochładzanie powietrza wewnątrz, z kolei ich zewnętrzna część usuwa ciepło z budynku. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy eliminujące roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. Funkcja chłodzenia nie znaczy, że klimatyzator przydaje się tylko latem. Sporo klimatyzatorów może także ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda centralnego ogrzewania czy innych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę wewnątrz oddziałuje wiele czynników, ale koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz pochodzą ze strat ciepła. Z reguły wentylacja wynosi ciepłe powietrze i pobiera z zewnątrz zimne. Dla unormowania temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba ocieplić, do czego zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest instalacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tym samym filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza zmniejsza nasze zapotrzebowanie na ogrzanie i chłodzenie pomieszczeń czy też oczyszcza powietrze. Daje nam wysoką oszczędność energii oraz osłonę przed wilgocią, alergenami i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz domu jest połączenie obu tych systemów i zakup klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego instalacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Aplikacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele widocznych zalet. Najważniejszą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz budynku oraz dopływ świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz usuwany powstawanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania domu, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Korzystanie z systemu ma też dodatni wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą kontrolowany jest stopień wilgoci powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy rozwoju pleśni i grzybów. Te wymienione zalety świadczą o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku zachęca do tego, że opłaca się pomyśleć nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.