Klimatyzacja i rekuperacja instalacja w Toruniu

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna Toruń montaż
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Nowoczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Świeże powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na naszą wydajność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, stanowią bazę naszego komfortu oraz korzystnie oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie przyjazne warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najefektywniej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń zapewniając nam komfort w trakcie lata. Wadą takiego rozwiązania jest to, że klimatyzacja studzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem doskonale radzi sobie mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i z jakiej przyczyny dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby uzyskać jak najlepszy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na utrzymanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń latem, kiedy walczymy z falami upałów. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, zapewniając chłód oraz cieplny komfort bez względu na to, jaki upał szaleje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie świadczy o tym, że klimatyzacja ma zastosowanie jedynie latem. Sporo klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania albo pozostałych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty ogrzewania i chłodzenia budynków wynikają ze strat cieplnych. Z reguły wentylacja odprowadza ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury w środku domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba ocieplić, na co zużywana jest większość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające chłodne powietrze, stosując ciepło wylatującego powietrza. Tak redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z innego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na utrzymanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów lepiej się zdecydować. Jeżeli planujemy zakup jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie oraz schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność energii i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a do tego wciąż świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Najlepszym systemem dostarczania komfortu wewnątrz pomieszczeń jest zestawienie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zalet z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji dostarcza wiele różnych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny wewnątrz domu i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Niezależnie od pracy systemów, mamy pod nadzorem temperaturę i usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń oznacza, że możemy odgrodzić się od gwaru ulicznego. Stosowanie systemu ma również pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy rozwoju grzybów i pleśni. Te wymienione zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzacja Toruń

 

Komentarze są wyłączone.